24.04.2024.

WIELKANOC  30.03.2024

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

ROZPOCZYNA SIĘ przy dzwonnicy

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  31.03.2024 r.

PROCESJA REZUREKCYJNA I MSZA ŚWIĘTA

Utworzenie tematycznego Szlaku Zabytkowych Kościołów na Obszarze Wojciechów - Nałęczów - Wąwolnica - Drukuj Email
09.11.2013.

logo projektu

Projekt „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

„Utworzenie tematycznego Szlaku Zabytkowych Kościołów na Obszarze  Wojciechów – Nałęczów – Wąwolnica – Kurów – Markuszów” .

Informujemy, że wniosek Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Teodora w Wojciechowie pn. "Utworzenie tematycznego Szlaku Zabytkowych Kościołów na Obszarze Wojciechów – Nałęczów – Wąwolnica – Kurów - Markuszów" otrzymał dofinansowanie ze środków pomocowych Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.

Wyżej wymieniony wniosek został wybrany do dofinansowania w ramach Programu „EURoszansa” dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

W ramach realizowanego projektu zostaną przeprowadzone następujące działania:

1.    Przygotowanie i wydanie ulotki z mapą szlaku zabytkowych kościołów na obszarze Wojciechów – Nałęczów –Wąwolnica – Kurów – Markuszów.

2.    Wykonanie systemów zabezpieczających w kościele parafialnym  pw. św. Teodora w Wojciechowie:

- Instalacja systemu telewizji obserwacyjnej – CCTV,

- Instalacja systemu sygnalizacji włamań i napadu,

- Instalacja systemu sygnalizacji pożaru.

3. Przygotowanie i wykonanie modułu panoram sferycznych „Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów”.

4. Dzia?ania promocyjne:

- wykonanie tablicy informacyjnej,

- wykonanie tablicy pamiątkowej.

Rozpoczęcie realizacji projektu: 10.10.2013 r.
Zakończenie realizacji projektu: 10.01.2014 r.

Wartość dofinansowania: 14 073,10 CHF

Realizowany projekt będzie wdrażał dobre praktyki szwajcarskie. Zwiększy się zainteresowanie turystów turystyką sakralną a także będzie prowadzona szeroka promocja obszaru objętego wsparciem. Realizowane cele przyczynią się do wyeksponowania lokalnego dziedzictwa sakralnego, uatrakcyjnienia oferty turystycznej. Wpłyną na zwiększenie liczby turystów zainteresowanych turystyką sakralną, odwiedzających obszar wsparcia, do którego należy również Gmina Wojciechów.

Szwajcarsko Polski Program Współpracy: www.programszwajcarski.gov.pl, www.swisscontribution.admin.ch/poland

Zmieniony ( 29.10.2023. )