30.07.2016.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Osiemnasta Niedziela Zwykła 5 sierpnia 2012 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Osiemnasta Niedziela Zwykła 5 sierpnia 2012 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
04.08.2012.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czy możliwe jest, żeby człowiek nie był spragniony? Chyba nie. Ale dzięki wierze dane nam jest coś, co wprowadza nas w inny wymiar życia, gdzie istnieje możliwość spełnienia każdego pragnienia. Niech przypomina nam o tym ostatnie zdanie z dzisiejszej Ewangelii: „Jam jest chleb życia. (…) Kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.

2. Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

3. W przyszłą niedzielę 12 sierpnia będziemy przeżywać  w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Kajetana. W sobotę w przeddzień odpustu planujemy o godz. 17:00 na cmentarzu odmówić różaniec i odprawić Mszę Świętą o godz. 17:30 za naszych bliskich zmarłych. Natomiast w niedzielę 12 sierpnia porządek Mszy Świętej jak w każdą niedzielę z tą jednak różnicą, że suma odpustowa będzie o godz. 12:00.  W czasie sumy będzie możliwość ucałowania relikwi św. Kajetana  i przyjęcia olejów św. Kajetana. Zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w procesji. Tradycyjnie liczę na obecność orkiestry, strażaków, Akcje Katolicką, Legion Maryi, członkiń Kółek Różańcowych, ministrantów, kobiet w strojach regionalnych, dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych (dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji, chłopców do niesienia różańca).

4. Proszę wziąć ze sobą modlitewniki aby korzystać z tekstów pieśni. Jeżeli będzie odpowiednia pogoda Suma odpustowa będzie na placu kościelnym. Ci, którzy noszą obrazy i feretrony proszeni są aby przed sumą wynieśli je z kościoła, żeby później nie było zamieszania w czasie Mszy Świętej. Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16:30. Natomiast w czwartek na godz. 9:00 zachęcam do pomocy w celu przygotowania podium pod ołtarz polowy a także przy uporządkowaniu placu wokół kościoła i posesji parafialnej

5. 20 i 21 sierpnia planowana jest pielgrzymka do Lichenia. Osoby, które się zapisały proszone są do uiszczenia opłaty 95 zł od osoby. Ta kwota pokryć ma koszty przejazdu autokarem i nocleg. Wyżywienie już we własnym zakresie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•  w środę, 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia;
•  w czwartek, 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
•  w piątek, 10 sierpnia – święty Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego. Zginął męczeńską śmiercią w 258 roku;
•  w sobotę, 11 sierpnia, święta Klara, duchowa siostra świętego Franciszka.

6. Zapowiedź przedślubna

7. Wiara rodzi się ze słuchania i czytania Słowa Bożego. Polecam lekturę prasy katolickiej „Niedzieli” i „ Gościa Niedzielnego”.

8. Pragnę serdecznie podziękować za pracę na rzecz parafii Panom Łukaszowi Węgrowskiemu z Maszek i Piotrowi Kwiatkowskiemu z Wojciechowa.

9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Krzysiak z Bełżyc. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 28 sierpnia o godz. 17;00 a następnie 7 intencji od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się …

10. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.08.

Poniedziałek

17.00

+Józef Buda 3m-c

Ucz.pog.

17.30

O zdrowie , błogosławieństwo Boże i miłosierdzie dla Rodziny

 

 

7.08

Wtorek

7.00

+ Danuta Rynkowska 4m-c

Ucz.pog.

17.30

+Barbara Mirosław  5r.

mąż

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.08

Środa

16.00

+Stanisława 22r., Aleksander 30r. Mirosław, Zdzisław i Tadeusz Woś, Józefa Stachyra

Kazimiera Woś

17.00

 +Janina Nowak i Eugeniusz Nowak

 

17.45

+Jan  Jośko(8m-c)

 

Ucz. pog.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.08

Czwartek

7.00

+Bronisława Chudzik 1r.

Ucz. pog.

7.30

+Bronisława Tomaszewska  6m-c.

Ucz. pog..

17,30

+Wiesław Wierzchowski 4m-c

Ucz. pog.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.08

Piątek

17.30

+Czesława Stachyra 30 dzień po śmierci

Ucz. pog..

18.00

+Adela, Stanisław Iwaniak, Józef Włodarczyk, zmarłych z rodz. Iwaniaków, Michalczaków, Włodarczyków i Karbowniczków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.08

Sobota

7.00

 + Zuzanna Mirosław (imieninowa)

 

15.00

ślubna Rafał Jusiak i Agnieszka Wilczek

 

16,00

 chrzest

 

17.30

+ na cmentarzu za zmarłych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.08

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

ŚW. KAJETAN

8.00

+Roman (r. śm.), Tadeusz Grzybek, Józef , Katarzyna, Bogusław z Niedziełów

 

8.00

 + Anna Cabań  6m-c

Ucz. pog.

9.30

+ Jadwiga (3r.śm.) Jan (51r. śm)  zmarłych z rodz. Węgrowskich Słabikowskich i Dudów

 

9.30

+Stanisław Mirosław (8r. śm.), zmarłych z rodz. Mirosławów i Bieleckich

 

12.00

 Za parafian

 

17.00

+Zbigniew Górniak (7r. śm.)

 

 

Zmieniony ( 04.08.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2016 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz