26.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 13 listopada 2016 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 13 listopada 2016 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
12.11.2016.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 listopada 2016

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne (tytularne) Akcji Katolickiej, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym. Przy naszej parafii istnieje oddział tego stowarzyszenia, który ma swoje spotkania w każdy pierwszy piątek miesiąca, na które zapraszamy szczególnie zainteresowanych wstąpieniem w jego szeregi.
19 listopada w  najbliższą sobotę w Krakowie – Łagiewnikach w sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Następnego dnia Akt ten zostanie odnowiony we wszystkich  świątyniach katolickich Polsce. W naszej parafii Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana odbędzie się podczas każdej Mszy Świętej w przyszłą niedzielę w której przypada Uroczystość Chrystusa Króla.

3. W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

•  17 XI – św. Elżbieta Węgierska, jedna z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
•  18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
•  19 XI – bł. Salomea, klaryska, siostra Bolesława Wstydliwego, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

14.11.

+ Zofia Szewczyk (7 m-c)

+ Stanisław Mirosław (25r.)

Żona

+ Bożena Wolak (2r.)

+ Nina Trojanowska (greg.14)

Ucz. pog

+ Janina Walczak (5r.), Stanisław Walczak, Marian Pyź

+ Danuta Kołodziejczyk (3r.), Stanisław

+ Nina Trojanowska (greg.l5)

+ Zofia Drozdowska (30 dzień po śmierci)

+ Julian Zięba (11m-c), zakończenie

+ Nina Trojanowska (greg. 16)

+ Stanisława Antoni z Gustynów, Tomasz Wojtaszko

+ Janina, Marian Czepińscy, Jan Mirosław, Tadeusz

Mirosław zm. Z rodz. Plutów Czępińskich i Jędrejów

+ Jan Nalewajek (3m-c)

+ Feliksa Sapała (lr.), zm. z rodz. Sapałow i Hetmanów

+ Tadeusz Mirosław (7m-c)

+ Nina Trojanowska (greg. 17)

+ Roman Wąchała (16m-c)

+ Wacława Muciek (4m-c)

+ Jan Sapała (21r.), zm. z rodz. Sapałów i Miareczków

+ Nina Trojanowska (greg. 18)

+ Stanisław i Stanisława Rolla, zm z rodz. Rollów

+ Kazimierz Mirosław (Hlm-c)

+ Nina Trojanowska (greg. 19)

+ Bolesław Kozak (35r.), Genowefa Kozak, Józef, Aniela

z Trojanowskich, Bronisława, Edward Wożniak, Maria,

Paweł Kozak

Dziękczynno - błagalna dla Józefy Węgorowskiej

w 80 r. urodzin

UROCZYSTOŚĆ

CHRYSTUSA

KRÓLA

w Intencji Akcji Katolickiej

+ Rronisław Baranowski. (8 r.)

+Nina Trojanowska (greg. 20)

+Stanisław (r.ś.)Regina, Kazimierz, Zenobia z rodz. Nakoniecznych

6 W ubiegłą niedzielę odbył się pogrzeb śp. Kazimiery Woś. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 3 grudnia o godz. 17:00, a następnie 15 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. W najbliższy czwartek o godz. 13:30 odbędzie się pogrzeb śp. Łukasza Dadosa ze Stasina . Pomódlmy się…

Zmieniony ( 13.11.2016. )