20.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2016 - ogłoszenia duszpasterskie

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2016 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
19.11.2016.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2016

1. Dzisiejsza uroczystość, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się
z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

3. W dzisiejszą uroczystość swoje święto obchodzą członkowie Akcji Katolickiej, którzy wartości wypływające z Ewangelii pragną wcielać w życiu społecznym i zawodowym. Zachęcamy do zaangażowania się w działalność organizacji, bowiem potrzeba w Kościele wielu wiernych świeckich gotowych promować naukę Chrystusa i świadczyć o Nim.

4. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian. Msze Święte zostaną odprawione według stałego porządku.

5. We wtorek natomiast przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej

21.11.

+Genowefa, Wacław, Stefania, Weronika z Szymczyków

+Józefa Bednarczyk (3m-c)

17:00

+Nina Trojanowska  (greg. 21)

22 .11.

+Janina Mirosław   (3m-c)

16:30

+Nina Trojanowska (gregorianka 22)

+ Edward Mirosław (30r.)

+ Roman Lipka (3m-c)

16:30

+ Nina Trojanowska (greg. 23)

+za zmarłych członków Legionu Maryi

+ Józef, Józefa z Kucabów, Maria, Jan z Tomaszewskich

16:30

+Nina Trojanowska  (greg. 24)

Dziękczynna i  o Boże Błogosławieństwo dla Edwarda Filipi w 75r. urodzin

7:00

+ Nina Trojanowska (greg. 25)

+ Marian Woś (14m-c)

+Jan Jędrej (29r.), Aleksander, Józefa Jędrej, Marianna, Aleksander z Jóźwików

7:00

+ Stanisław Pomorski (2m-c)

7:00

+  Czesław Czerniec (5m-c)

17:00

+ Nina Trojanowska (greg. 26)

17:00

+ Czesław Wartacz   (6r.)

27.11.

I NIEDZIELA ADWENTU

8:00

+Jan Rejmak (31r.), Joanna , Stanisław Rejmak, Tadeusz Szarnowski

9:30

+Stanisław, Bolesław, Władysława Tomczyk, Jan i Marianna Kowalik, Andrzej Cegliński

11:30

+Nina Trojanowska (greg 27)

+Rozalia Hetman (42r.)

wnuczka

8. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.

W tym tygodniu patronują nam:
•  22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
•  24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.

9. 30 listopada w godzinach od 13:00 do 15:00 w ośrodku zdrowia w Wojciechowie odbędzie się bezpłatna konsultacja i badanie mężczyzn po 50 roku  życia nie będących pod stała opieką lekarza urologa.
Wszystkich mężczyzn chcących zadbać o własne zdrowie i skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarza urologa organizatorzy  serdecznie zapraszają.
Zapisy i szczegółowe informacje w rejestracji ośrodka zdrowia.

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Łukasza Dadosa ze Stasina. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za zmarłego Łukasza zostanie odprawiona 12 grudnia o godz.7:30, a następnie 21 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…