18.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Pierwsza Niedziela Adwentu 27 listopada 2016 - ogłoszenia duszpasterskie

Pierwsza Niedziela Adwentu 27 listopada 2016 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
27.11.2016.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2016

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7:00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Msze Święte roratnie będą poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6:40.Zachecamy do udziału w tych nabożeństwach z zapalonymi lampionami. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę możliwości zechcieli im towarzyszyć w drodze do kościoła.  W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą (są już) do nabycia w naszym kościele. W najbliższe niedziele po Mszach Świętych będzie możliwość nabyć przed kościołem świece wigilijne, kalendarze i kartki świąteczne.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00. O 16:30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty. Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 17:00. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej. W pierwszą sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny. W pierwszą sobotę w modlitwach po Mszy Świętej o godz. 17:00 Matce Najświętszej będziemy polecać dzieła Papieskiej Unii Misyjnej. Już w ten sposób – poprzez to modlitewne wsparcie – stajemy się świadkami Chrystusa, przyczyniamy się do szerzenia królestwa Bożego  w świecie.

28.11.

+Marianna Mirosław  (10m-c)

+Zofia Tadeusz Lemińscy, za zmarłych z rodz. Lemińskich, Rodów, Alwasów

16:30

+Witold Poniatowski (2m-c)

17:00

+Nina Trojanowska  (greg. 28)

29 .11.

7:00

+ Nina Trojanowska (gregorianka 29)

+Marian Sapała (4r.) z rodz. Sapałów i Żydków

17:00

+ Stanisław Komsta  (13m-c)

7:00

+ Andrzej Baran  (imieninowa)

Żona z dziećmi

+Zbigniew Czępiński (5m-c)

+ Nina Trojanowska (greg. 30,) zakończenie

+Zdzisław Skraiński (1r.)

+ Bronisław Zając (31r.)

+Jan Jóźwik (3m-c)

+Józefa, Bolesław z Walczaków,  Stanisława, Czesław z Mućków

+ Józef Rejmak   (10m-c)

+ Celina (6r.), Wiktoria Zofia , Ludwika, Kajetan z rodz. Mirosławów

17:00

+Krystyna Muciek, Zofia, Konstanty z Wąchałów , Salomea, Franciszek z Wdowiaków zmarłych z rodz. Wąchałów, Wdowiaków i Stachyrów

+ Jan Czerniec  (1r.)

+  Franciszek Walczak  (5m-c), zakończenie

17:00

+ Kazimiera Woś (30 dzień po śmierci )

+ Edward, Zofia z Romanowskich

II NIEDZIELA ADWENTU

8:00

+Antoni Jędrej (12r.), Janina, Stanisław, Edward, Anna z rodz. Mirosławów

9:30

+Aleksander Mirosław (17r.) Józefa, Michał Twardowski

11:30

+Helena Muciek (4r.), Wojciech Muciek

+Kazimierz Mirosław (12r.)

7. Pragnę serdecznie podziękować za dar ofiarowany  na rzecz parafii Danucie Pluta i Jadwidze Wdowiak w postaci bielizny kielichowej z racji ich wyjazdu  na pielgrzymkę do Lourdes  do Francji.

•  30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);
•  2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne);
•  3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Zmieniony ( 29.11.2016. )