25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Adwentu 4 grudnia 2016 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Adwentu 4 grudnia 2016 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
03.12.2016.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2016

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3. W czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00 (Msza Święta Roratnia), 9:30 i 17:00 podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. Po roratach w tę Uroczystość zostaną poświęcone opłatki, które zostaną rozniesione do naszych domów. Zwracam się z prośbą do Radnych o rozniesienie tych opłatków. Taca z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia  będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

4. Przypominamy o Mszach Świętych roratnych w dni powszednie są one odprawiane o godz. 7:00 poprzedzone śpiewem Godzinek  ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o 6:40.

5. W ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę i trwać będą do wtorku.

6. W dzisiejszą i najbliższe niedziele po Mszach Świętych przed kościołem będzie można nabyć świece wigilijne, kalendarze i kartki świąteczne.

•  6 XII – św. Mikołaj, biskup Miry
•  7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych, a także patron pszczelarzy.

+Henryk Czajkowski  (14m-c)

+Barbara Kędzierska (4r.)

+Adela, Stanisław z Iwaniaków, Marian Janina

06 .12.

+ Stanisław Zając (21r.)

+Helena Stachyra (18r.), Bolesław, Feliksa, Jan ze Stachyrów

+ Janina Żydek  (2m-c)

+ Henryk Rak (7m-c)

7:00

+Jan Bednarczyk (11m-c), Zofia, Barbara, Tadeusz, Jan z Drągów, Helena, Józef, Czesław ze Staniaków

17:00

+ Stanisław Filipiak (30r.), Stanisława Kawka, Stanisław, Paweł, Anna, Katarzyna, Józef z r. Bednarczyków

+Marta Szabelska  (11m-c.)

Niepokalane Poczęcie NMP

7:00

+ Józefa, Stanisław, Jan, Katarzyna, Wojciech z Czępińskich, Małgorzata, Andrzej z Jusiaków

9:30

+Michał Karbowniczek (29r.)

17:00

+Marianna, Jan z Kozaków, Marianna , Jan z Kozaków, Stanisław, Józefa Chęć, Stanisław Chęć

7:00

+ Elzbieta Durak   (9m-c)

7:00

+ Wiesława Stawinoga (9m-c)

+Zbigniew Mirosław (3m-c)

7:00

+ Nina Trojanowska (13m-c)

Ucz. pog

7:00

+  Stanisława Cieślik  (2m-c)

III NIEDZIELA ADWENTU

8:00

+Edmund (16r.), Agnieszka, Feliks z Mirosławów

9:30

+Wanda Kowalczyk (37r.), Zofia, Józef z Poniatowskich, z rodz. Szotów, Szewczyków, Nalewajków

11:30

+Beata Sikora (10m-c)

+Wanda Łuka (7r.), zm. z rodz. Seroków, Łuków, Długokęckich

9. Pod koniec listopada obchodzone jest święto Cudownego Medalika. Z tej racji członkowie Legionu Maryi  w ramach pracy apostolskiej dzisiaj po  Mszach Świętych rozprowadzają medaliki. NMP objawiając się św. Katarzynie Laboure powiedziała. Ci, którzy będą nosić ten medalik po poświeceniu otrzymają wielkie łaski, szczególnie jeśli będą je nosić na szyi. Obfitych łask dostąpią ci, którzy ufają Bogu i czczą Matkę Najświętszą.

10. Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary na potrzeby WSD w Lublinie.

11. W dniu wczorajszym zmarła Janina Pawłocik z Maszek. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę o godz. 11:00. Pomódlmy się…