16.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzecia Niedziela Adwentu 11 grudnia 2016 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Adwentu 11 grudnia 2016 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
11.12.2016.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2016

1. Przeżywamy drugą połowę Adwentu. Pan jest coraz bliżej. Chcemy dobrze przygotować się do owocnego przeżycia  tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Najlepszym sposobem są rekolekcje. Podać program. W czasie rekolekcji nie będzie rorat o godz. 7:00. Roraty będą odprawiane od środy 14 grudnia poprzedzone Godzinkami o NMP. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Rekolekcje to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego Miłosierdzia oraz poprzez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać i dojrzewać.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”..

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

4. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

5. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

6. A od soboty 17 grudnia, zachęcam do uczestnictwa w odprawianiu Nowenny do  Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Nowenna do Bożego Narodzenia od środy w naszym kościele przed roratami o godz. 6:40. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

7:30

+Łukasz Dados   (30 dzień po śmierci)

7:30

+Ryszard Jędrej  (2m-c)

13 .12.

9:30

+ Agnieszka, Feliksa, Józef z rodz. Lewandowskich, Józefa, Józef, Zdzisław, Jan z rodz. Czyżewskich, Katarzyna, Agnieszka ze Staniaków

11:30

+Stanisław Czerniec (6m-c)

15:00

+ Stanisława Chudzik (4m-c)

15:00

+Edmund Mirosław  (3m-c)

+ Barbara i Jan Mirosław, Anna i Stanisław Rynkowski

Adam  Marianna Gawlik

+ Rozalia, Józefa, Adam z Kołodziejczyków

+Jerzy Wolak (9m-c)

17:00

+ Zofia Drozdowska (2m-c)

+Julian Zięba  (1r.)

Rodzina.

+ Zofia Szewczyk (8m-c)

+Roman Wąchała (17m-c)

+ Jerzy Nowak (4m-c)

7:00

+ Julianna (r.), Czesław, Marian, Józef z Bednarczyków, Marianna, Władysław z Kowalczyków, Irena, Henryk z Nowakowskich, Wojciech Marczyński

+ Wacława Muciek  (5m-c)

17:00

+Jan Nalewajek (4m-c) ,  Weronika, Józef, Janina, Aleksander, Henryk, Zdzisław, Marian, Tadeusz, Jan z rodz. Tomickich

+ Henryk Czępiński (17r.). Marianna zm. z rodz. Czępińskich i Wójtowiczów

7:00

+  Tadeusz Mirosław  (8m-c)

IV NIEDZIELA ADWENTU

8:00

+Marianna i Edward Rybaccy

Syn z Tomaszówki

9:30

+Tadeusz Czępiński

11:30

+Zofia(12r.), Paweł, Jan Bieleccy, Stanisław, Marianna, Józef Mirosław

+Aleksander Kowalczyk (11r.)

9. Dzisiaj bezpośrednio po Mszach Świętych przed kościołem można nabyć świece Caritas, kalendarze i kartki świąteczne.

10. We środę planujemy odwiedzić chorych, i osoby starsze którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach i przystąpić do spowiedzi. Proszę o zgłaszanie ich w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę 18 grudnia po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się Wigilia Wojciechowska w Wojciechowie  w remizie strażackiej. Zapraszamy osoby samotne, czujące się samotne, starsze, oraz wszystkich chętnych do tajemnicy przeżywania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego w większej wspólnocie wraz z kapelą Wojciechowską, orkiestrą strażacką. Prosimy członków rodziny, sąsiadów, znajomych  o umożliwienie osobom starszym , którzy nie mogą o własnych silach dotrzeć na to spotkanie.

12. W ubiegłym tygodniu  odbył się pogrzeb śp. Janiny Pawłocik  z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 3 stycznia 2017 roku o godz. 7:00 oraz 7 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Dzisiaj o 13:30 pogrzeb śp. Ireny Jóźwik  ze Starego Gaju. Pomódlmy się…

Zmieniony ( 14.12.2016. )