20.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Adwentu 18 grudnia 2016 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Adwentu 18 grudnia 2016 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
17.12.2016.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2016

1. Czwarta, a więc ostatnia Niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego! W sobotę Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Jesteśmy po rekolekcjach. Przez cały tydzień starajmy się czuwać przygotowując się do Uroczystości Bożego Narodzenia poprzez uczestnictwo w Roratach i Nowennie do Bożego Dzieciątka. Nowenna w dni powszednie o 6:40, a roraty o 7:00. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia  Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00.

5. Ale jeszcze wcześniej w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może niektórzy z nas nie uczestniczyli w rekolekcjach to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Dlatego w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej.

7:00

+Władysław, Bronisława, Anna, Paweł, Stanisław, Czesław, Stanisław, Wiesława, Bronisław z Rodz. Żuchników i Josków oraz zmarłych z tych rodzin

Rodzina.

+Kazimierz Mirosław   (11m-c)

20 .12.

Kazimierz Sapała (2r.) zmarłych z rodz. Sapałów i Hetmanów

+ Roman Lipka (4m-c)

7:00

+ Józefa Bednarczyk (4m-c)

7:00

+ Wacław Mirosław  (12r.)

+Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Pawła Mizury w 18 r.  urodzin

7:00

+ Bronisława (40r.), Serafin, Jerzy, Wacław, Lucyna, Maria, Roman z Borkowskich i Pajerów

+Aleksandra  i Apolonia Mirosław

Córka

17:00

+ Janina Mirosław  (4m-c)

+ Stefan, Genowefa, Stanisław, Władysław, Marianna     z rodz. Gąsków

+ Marian Woś   (15m-c)

17:00

+Jan, Stefania z rodz. Mirosławów, Zofia Czerniec, Władysław Sygnowski i dusze w czyścu cierpiące

+ Jan Bartoszcze (2r.)

7:00

+  Czesław Czerniec   (6m-c)

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

24:00

+Pasterka za parafian

8:00

+Stefan, Genowefa Bednarczyk, Mieczysław, Barbara Bednarczyk

9:30

+Krzysztof, Helena, Stanisław Jośko

11:30

+Jan Hetman (14r.), Maria Hetman

+Jadwiga Drobisz

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się Wigilia Wojciechowska w remizie strażackiej. Zapraszamy osoby samotne, starsze oraz wszystkich chętnych do przeżywania Tajemnicy Wcielenia w naszej Wojciechowskiej społeczności.

9. W ubiegłą niedziele odbył się pogrzeb sp. Ireny Jóźwik . Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 2 stycznia o godz. 7:00 oraz 5 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…

Zmieniony ( 17.12.2016. )