19.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Narodzenie Pańskie 25 grudnia 2016 - ogłoszenia duszpasterskie

Narodzenie Pańskie 25 grudnia 2016 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
24.12.2016.

NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2016

l. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. Niech łaska i moc Przychodzącego Pana napełnia nas pokojem pośród wszelkich przeżywanych trudności i obaw o przyszłość. Zechciejmy otworzyć się na działanie Bożego Słowa, które stało się Ciałem, i przyjąć Je, aby jak słyszeliśmy w Ewangelii, dało nam Ono moc, byśmy coraz bardziej stawali się Jego wiarygodnymi świadkami.

3. Jutro tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę  a więc o godz. 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00. W tym dniu na każdej Mszy Świętej poświecimy owies. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy tradycyjnie na potrzeby KUL.

4. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgicznie te dni się między sobą nie różnią i każdego dnia w modlitwie eucharystycznej wypowiadamy słowa: …uroczyście obchodzimy święty dzień, w którym Najświętsza Maryja Dziewica wydała na świat Zbawiciela.

5. Intencje na poniedziałek

6. Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, rozpoczniemy od środy 27 grudnia. Plan wizyty zostanie podany  w dniu jutrzejszym.

7. Wszystkim naszym parafianom i Gościom my kapłani składamy najlepsze życzenia: życzymy zdrowia, pogody ducha, błogosławieństwa Bożego, pomocy Niepokalanej. Niech Jezus Książę Pokoju będzie źródłem radości i miłości w głoszeniu Ewangelii.
Prosimy też, abyście stali się jak aniołowie i zanieśli te życzenia wszystkim tym, którzy nie mogą lub też jest im trudno do naszej świątyni dzisiaj przyjść. Chciejmy dzielić się tą dobrą nowiną ze wszystkimi, z którymi się spotkamy.