25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Zwykła 15 stycznia 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Zwykła 15 stycznia 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
14.01.2017.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 stycznia 2017

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków.

2. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

•  17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);
•  19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe);
•  21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).

+Wacława Muciek  (6m-c)

7:30

+Stanisława, Tadeusz, Cecylia z Goliszków

+Zofia Drozdowska (3m-c)

+Jan Nalewajek (5m-c), zakończenie

+ Marianna(5r.), Tadeusz (34r.)Rejmaków, zmarłych z rodz. Rejmaków i Wójcików

16:30

+Józef Łuka (20r.) zmarłych z rodz. Łuków, Seroków i Długokęckich

+Tadeusz Mirosław (9m-c)

7:00

+ Kazimierz Mirosław (1r.)

Ucz pog.

17:00

+Anna(16r.), Stanisław, Edward, Stanisław, Jan, Marianna, Zofia, Tomasz, Aniela, Jan z rodz. Mirosławów i Palaków

+ Roman Wąchała (18m-c)

+Piotr Żuchnik (15r.), Stanisława, Bronisław, Halina z rodz. Pietrasów

zam Rodzina

7:00

+ Jarosław Zając (imieninowa)

+Janina Mirosław (5m-c), zakończenie

Dziękczynno-błagalna w 25r. ślubu Adama i Joanny Tomickich

III NIEDIELA ZWYKŁA

8:00

+Stanisław Czerniec  (7m-c)

9:30

+Jan, Zofia Szewczyk, Maria pluta, Rozalia, Michał z Mirosławów, Rozalia, Franciszek z Szewczyków

11:30

+Stanisława, Eugeniusz z Jóźwickich

+Piotr Sagała (6r.)

7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Lublinie.

8. W dniu wczorajszym zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Pragniemy serdecznie podziękować mieszkańcom naszej parafii za serdeczne przyjęcie, życzliwość i rodzinny klimat tych duszpasterskich spotkań i za ofiary jakie złożyliście na potrzeby kościoła. Zebranych zostało 41 tysięcy złotych. Jak już wcześniej wspominałem ofiary te zostały częściowo przeznaczone na spłacenie długu z powodu nowej instalacji centralnego ogrzewania i zakupionych pieców  centralnego ogrzewania, gazowego i węglowego w domu parafialnym. W związku z tym, iż w tym roku ogólnie były większe ofiary, to 10  tysięcy złotych zostanie przeznaczone na chodnik z kostki brukowej w alei głównej na cmentarzu. Mniej więcej będzie można ułożyć około 50 metrów  bieżących chodnika. Jeżeli znajdą się sponsorzy, to będzie można wykonać dłuższy chodnik. Sprawa zostaje otwarta. Liczę na zaangażowanie się wiernych.
Tych osób, których nie zastaliśmy w domach, a życzą sobie odwiedzin kapłana prosimy o zgłoszenie się i umówienie na konkretny dzień i godzinę.

9. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby: pogrzeb śp. Zofii Możdżeń z Maszek i Mieczysława Mućka z Maszek. Msza Święte w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Zofii zostanie odprawiona 8 lutego o godz. 7:00 i 3 intencje miesięczne, natomiast za dusze sp. Mieczysława 10 lutego o 17:00 i 10 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Dzisiaj pogrzeb o godz. 13:30 śp. Ireny Czępińskiej z Wojciechowa.

Zmieniony ( 21.01.2017. )