26.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Siódma Niedziela Zwykła 19 lutego 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Siódma Niedziela Zwykła 19 lutego 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
18.02.2017.

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lutego 2017

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169 (wspomnienie obowiązkowe).

+Józefa Bednarczyk    (6m-c)

7:00

+ Józef Jędrej (greg. 20)

+Roman Wąchała (19m-c)

+Tadeusz Mirosław  (greg.6)

Ucz. pog

+Marian Woś   (17 m-c)

+Józef Jędrej  (greg.21)

+Marianna Mirosław (2m-c)

17:00

+ Tadeusz Mirosław  (greg.7)

7:00

+ Tadeusz Mirosław  (greg.8)

+Józef Jędrej  (greg.22)

+ Roman Lipka (6m-c)

+ Józef  i Stanisława Rejmak, Władysław, Natalia  z rodz. Rejmaków

7:00

+ Józef Jędrej   (greg.23)

7:00

+ Bronisława, Władysław, Czesław, Stanisław, Wiesława, Helena, Henryk, Anna, Paweł, Stanisław z rodz. Żuchników, Jośków i zmarłych z tych rodzin

17:00

+ Tadeusz Mirosław  (greg.9)

17:00

+Wacław, Józefa, Karolina, Józef z rodz. Kowalików                  i zmarłych z rodz.Lalaków

7:00

+ Józef Jędrej  (greg.24)

7:00

+Eugeniusz Nowak(22r.), Janina Nowak, Stanisław, Agnieszka z Nowaków, Stanisław, Marianna z Tomczyków

+ Czesław Czerniec   (8m-c) zakończenie

+Tadeusz Mirosław  (greg.10)

+ Józef Jędrej (greg.25)

+Czesław Kowalski  (13r.), zmarłych z rodz. Kowalskich i Stachyrów

7:30

+ Stanisław Pomorski ( 5m-c )

+Wacław Woś  (2 m-c)

17:00

+ Tadeusz Mirosław (greg.11)

17:00

+ Witold Poniatowski  (5m-c)

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8:00

+Józef Jędrej  (greg.`26)

9:30

+Marian Pyź (17r.), Janina i Stanisław Walczak

11:30

+ Tadeusz Mirosław  (greg.12)

+ Tadeusz (5r.), Barbara, Stanisław Piech

W „Niedzieli warto przeczytać artykuł pt” Wiek XXI wiekiem cudów” na przykładzie  uzdrowień w Lourdes. Cuda są wołaniem o nawrócenie. O edukacyjnych nieporozumieniach, nauczycielskich rozterkach i manipulacjach politycznych można się dowiedzieć czytając artykuł „Naprawianie polskiej szkoły. Natomiast w „Gościu Niedzielnym” między innymi można przeczytać o specjalnej misji Arcybiskupa Hozera dotyczącej Objawień w Medjugoriu. – objawienia w Medjugoriu nie zostały dotąd oficjalnie uznane mimo, że wierni licznie tam pielgrzymują.. Inny artykuł godny polecenia to „Wobec nowych wyzwań” Andrzej Grajewski pisze o wizycie Angeli Merker w Polsce.

Zmieniony ( 18.02.2017. )