01.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2107 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2107 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
11.03.2017.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 marca 2017

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16:15 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele po Mszy Świętej  o godz. 9:30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. Dzisiejsza niedziela jest  niedzielą „Ad Gentes”. Jest to dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W przyszłą niedzielę  po Mszach Świętych ofiarami do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Lublinie.
 W najbliższą niedzielę 19 marca o godz. 11:30 z racji zbliżającej się uroczystości ku czci św. Józefa będzie odprawiona Msza Św. w intencji solenizantów żywych i zmarłych , którzy noszą imię Józef lub Józefa. Imiona i nazwiska  można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

+Zofia Szewczyk    (11m-c), zakończenie

+Bożena Wolak (imieninowa)

+Tadeusz Mirosław  (greg.27)

Ucz. pog

14.03.

+Jerzy Wolak (1r.)

+Mieczysław Muciek (2m-c)

Ucz, pog.

17:00

+ Tadeusz Mirosław  (greg.28)

+ Zofia Możdżeń (2 m-c)

+Jerzy Nowak  (7m-c)

+Bronisława Tomaszewska, Władysław Tomaszewski, Wacław Pomorski

17:00

+ Tadeusz Mirosław (greg.29)

+ Wacława Muciek  (8m-c), zakończenie

16:30

O szczęśliwą operację i ołaskę zdrowia dla Jacka

17:00

+Helena Czesław, Leszek, Barbara, Piotr z Kuczabów, Feliksa, Kazimierz z Mirosławów, Stanisław, Zbigniew , Stanisława Mirosław

+ Tadeusz Mirosław  (greg.30), zakończenie

7:00

+ Czesław, Irena z Bednarczyków, Helena, Andrzej z Bednarczyków, Anna, Jan z Jośków

+Zofia Drozdowska (5m-c)

+ Kazimiera Woś

rod. z Jasła

+Kazimierz Mirosław (14m-c)

7:00

+ Tadeusz Mirosław  (11m-c)

+Aleksander Depta (2m-c)

7:30

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w 18r. urodzin dla Eweliny Chrzanowskiej

17:00

+ Bronisława, Bronisław, Marianna, Władysław z Kowalskich, Feliksa, Jan, z Czernieców, zm z rodz. Kowalskich Wosiów i Czernieców

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8:00

+ Kazimierz 3r., Anna, Bolesław zm. z rodz. Ceglarzów

9:30

+Zbigniew Pomorski  (9r.)

11:30

Zbiorowa za solenizantów tego dnia żyjących i zmarłych

17:00

+ Stanisław Czerniec (9m-c)

7. Oto  jest dzień, który dał nam Pan!
Drogi Księże Biskupie!
Nasze serca przepełnia radość z powodu Twojej obecności w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za ten dzisiejszy dzień, za to, że przybyłeś do naszej parafii, aby stać się sługą tajemnic Bożych za modlitwę  w intencji naszej parafii, za Słowo, które skierowałeś do nas w imieniu Najwyższego Kapłana. Phil Bosmans napisał: „Idąc przez życie zostawiasz ślad. Bacz by inni idąc tym śladem trafili do Boga”.
Księże Biskupie!
Dzisiejszą posługą w naszej parafii zostawiłeś błogosławione ślady – wierzę, że będą one wielką pomocą w odkrywaniu i kroczeniu drogą dojrzałego życia wiarą, która prowadzi do zachwytu odkrywania Chrystusa. Wyrażając podziękowanie za dzisiejszą posługę i prosząc o pasterskie błogosławieństwo zapewniam o naszej wdzięczności i nieustannej modlitwie w Twojej intencji. Na ręce ks. Dziekana, który jest z nami od pierwszej Mszy Świętej dziękuję wszystkim kapłanom za obecność i modlitwę, organiście kościelnemu, służbie liturgicznej, dzieciom i rodzicom oraz wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii.

Zmieniony ( 14.03.2017. )