24.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
18.03.2017.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 marca 2017

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 16:15 i niedzielnych gorzkich żalach po Mszy Świętej o godz. 9:30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za niecałe dwa tygodnie 31 marca w piątek i trwać będą do niedzieli 2 kwietnia.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania.

3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

4. W najbliższy piątek tj 24.03. po raz trzeci wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą  św. pod przewodnictwem ks. bp. Mieczysława Cisło w  Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19:00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę www.edk.pielgrzymka.lublin.pl . Szczegóły na plakatach.

5. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

6. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30 i 17:00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

+Roman Wąchała (20m-c),

17:00

+Roman, Stanisław, Zdzisław, Andrzej, Jan z rodz. Mirosławów  i Stasiaków, Ewa Topolska

21.03.

+ Tadeusz Mirosław

Koleżanki z pracy córki Sylwii DPS Matczyn

17:00

+ Stanisław Rejmak (20r.)

7:00

+ Józef, Janina Mirosław, Józef, Józefa Czyżewscy, Zdzisław Czyżewski, Jan Czyżewski, Stanisław Żaba

+Marianna Mirosław  (3m-c)

17:00

+Helena, Andrzej, Leokadia, Aleksander, Jan, Tadeusz, Henryk, Michał, Józef, Feliksa z rodz. Mirosławów i Tomczyków

+ Roman Lipka (7m-c)

+ Tadeusz Jędrej (30 dzień po śmierci

7:00

+ Irena Borowska (30 dzień po śmierci)

+Józefa Bednarczyk  (7m-c)

+ ( kartka)+ Jan Cecylia z Pomorskich

+ Wacław Woś (3m-c)

+ Marian  Woś (18m-c)

+Stanisław Pomorski (6m-c)

Sobota Uroczystość Zwiastowania NMP

8:00

+ Helena, Rozalia, Michał, Antoni z Jędrejów

9:30

Maria Czesław, Stanisław z Gryglickich

+ Jan Wojtowicz (25r.)

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8:00

+ Aleksander Ozimek (12r.)

9:30

+Kazimierz Banaszek  (3r.)

11:30

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla  Heleny Lewandowskiej w 80 r. urodzin

17:00

+ Stanisław Kowalczyk (26 r. ś.)

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby WSD w Lublinie.

10. Dzisiaj zbierane są po Mszach Świętych ofiary  do puszek na potrzeby misji.

Zmieniony ( 18.03.2017. )