25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Wielkiego Postu 2 kwietnia 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 2 kwietnia 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
01.04.2017.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 02 kwietnia 2017

1. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach. Najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja od godz. 15:00. Spowiedź o 16:30. W najbliższy piątek 07 kwietnia uroczysta Droga krzyżowa tradycyjnie drogami Wojciechowa. Początek w kościele a zakończenie na cmentarzu. Wszystkich wiernych zapraszam na godz. 17:00. O godz. 17:00 Msza Święta. Po Mszy Świętej wyruszymy z krzyżem by rozważać Mękę Chrystusa Rozważania będą prowadzić i nieść krzyż do poszczególnych stacji przedstawiciele różnych stanów i grup zawodowych.

2. Przyszła niedziela, 09 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii na każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

+Zbigniew Czępiński  (9m-c)

+ Jan Bednarczyk (15m-c), zakończenie

7:30

+Ryszard Jędrej ( imieninowa )

04.04.

+ Kazimiera Woś (5 m-c)

Ucz. pog

+Józef Rejmak (14 m-c)

7:30

+Genowefa Tomczyk (30 dzień po śmierci)

17:00

+ Stanisława Gustyn, Antoni Gustyn, Anna Wojtaszko, Józef Wojtaszko, Tomasz Wojtaszko

7:00

+ Henryk Czajkowski  (18m-c)

+Stanisław Zając (25m-c)

+ Janina Żydek (6m-c)

7:00

+ Janina Pawłocik (4 m-c)

7:00

+ Józefa Litwińska (2m-c)

+Lucjan Długokęcki (28r.), zm. z rodz. Łuków Długokęckich  i Seroków

I piątek miesiąca

+ Elżbieta Durak (13m-c)

+ Henryk Rak (11m-c)

17:00

+Stanisław Muciek (24r.), Helena Muciek (13r.)

+Mieczysław Muciek (3m-c)

+Łukasz Dados (5 m-c)

7:00

+ Irena Czępińska  (3m-c)

+ Karolina i Władysław Sągała

+Stanisław Jośko (15r.) zm. z rodz. Jośków i Ostrowskich

NIEDZIELA PALMOWA

8:00

+ Zofia, Bolesław z Miareczków, Henryk i Jan z Miareczków

9:30

+Zofia Wąchała (3r.)

11:30

+za parafian

+ Marianna, Stanisław, Wacław z rodz. Tomczyków i Jędrejów

5. Pragniemy, aby cała parafia pojednała się z Bogiem przyjęła Chrystusa do swoich serc. Kończą się rekolekcje wczoraj licznie przystąpiliśmy do spowiedzi aby oczyścić serca. Natomiast Ci, którzy nie mogli przybyć do świątyni z powodu starości czy choroby mogą pojednać się z Bogiem w swoich domach. Dlatego prosimy ich opiekunów aby ich zgłosili w zakrystii bądź w kancelarii. Planujemy do nich pojechać w najbliższy czwartek

6. W najbliższy czwartek o godz. 17:30 w kościele spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

7. Serdecznie dziękuję Ks. Jackowi za przewodnictwo w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję za modlitwę w intencji naszej parafii, za wygłoszone Słowo Boże i za świadectwo życia kapłańskiego. Zapewne to Słowo, które nam głosił na długo pozostanie w naszych sercach i będzie nas inspirowało do dobrego życia i dążenia do świętości. Życzę obfitości łask Bożych, zdrowia, radości na każdy dzień życia kapłańskiego.

Zmieniony ( 01.04.2017. )