26.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Pierwsza Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstanie Pańskie 21 kwietnia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie.

Pierwsza Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstanie Pańskie 21 kwietnia 2019 - ogłoszenia duszpasterskie. Drukuj Email
21.04.2019.

I  NIEDZIELA WIELKANOCY ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 21 kwietnia 2019

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

2. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. Zapowiedzi przedślubne

5. Komunikat Przewodniczacego Episkopatu Polski

Poniedziałek – 22 kwietnia

+ Henryka, Stanisław zm. z r. Kowalskich, Janina, Henryk zm. z r. Chudzików

Wnuczka

+ Józef, Zofia Piróg, Bronisław Baranowski zm. z r. Pirogów, Baranowskich i Mirosławów

Chrzcielna

+ Czesław (25R), Irena zm. z r. Bednarczyków i wszystkich zm. z tych Rodzin

Wtorek – 23 kwietnia

+ Stanisław, Helena, Tadeusz zm. z r. Nalewajko

+ Stanisław Litwiński (2mc)

+ Genowefa (11R), Bolesław zm. z r. Kozaków, Bronisława (9R), Edward zm. z r. Woźniaków

Środa – 24 kwietnia

+ Marianna Czerniec (4mc)

+ Irena Jurewicz

+ Wanda (8R), Eugeniusz zm. z r. Żaków

+ Józef Płotek zm. z r. Płotków, Guralowskich i Rodaków

Czwartek – 25 kwietnia

+ Waldemar Mirosław (3mc)

+ Marek Jędrej

Matka

+ Jan, Zofia, Edward, Kajetan, Agnieszka, Józef, Aniela zm. z r. Mirosławów i Jędrejów

Synowa

+ Stefania, Jan, Aniela, Michał, Józefa, Stanisław, Bożena, Andrzej, Stanisława, Paweł, Małgorzata, Andrzej zm. z r. Zająców, Czępińskich, Szotów, Stachyrów i Jusiaków

Piątek – 26 kwietnia

+ Janina Muciek (11mc)

+ Józef Czerniec (30 dz. po pog.)

+ Ryszard Kowalski (4mc)

Sobota – 27 kwietnia

+ Jarosław Zając (19R)

+ Józef, Aniela, Jan zm. z r. Budów

+ Henryk Wąchała (4R), Stanisława, Antoni, Aleksander zm. z r. Sosików, Marianna, Jan zm. z r. Wąchałów

II Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia

Niedziela Miłosierdzia Bożego

+ Bronisława, Edward zm. z r. Woźniaków, Helena, Józef zm. z r. Ceglarzów

Dz. bł. w 40R ślubu Bernadyny i Stanisława Pyziów z prośbą o Boże bł., opiekę M. B. i św. Józefa dla całej Rodziny

+ Agnieszka, Feliksa, Józef zm. z r. Lewandowskich, Józef, Józefa, Zdzisław, Jan zm. z r. Czyżewskich, Agnieszka, Katarzyna zm. z r. Staniaków

+ Jan Cieślik (25R), Stanisława

Córka

7. W dniu dzisiejszym pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy się przyczynili do owocnego przeżycia tych świętych dni. Dziękuję za ofiary urządzenie grobu Pana Jezusa, dzieciom, które zbierały ofiary na ten cel. Państwu Sumińskim i Gebalom za kwiaty cięte. Wyrażam wdzięczność służbie liturgicznej, lektorom czytającym Mękę Pańską i czytania biblijne, strażakom za adorację przy Grobie Pańskim, orkiestrze za uświetnienie dzisiejszej Rezurekcji, paniom niosącym obrazy i wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie tych świętych dni.

Zmieniony ( 22.04.2019. )