03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Wielkanocna 7 maja 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Wielkanocna 7 maja 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
06.05.2017.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 maja 2017

1. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Kościół wzywa nas do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

3. Jutro, w poniedziałek,  8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Mszę Świętą w intencji solenizantów tego dnia, którzy noszą imiona Stanisław czy Stanisława zarówno żyjących jak i zmarłych. O godz. 18:00. Wszystkich Parafian zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godzinie 18:00.

4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie w dni powszednie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.  Msza Święta i nabożeństwo majowe o godzinie 18:00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby WSD w Lublinie.

6. W niedzielę 14 maja o godz. 9:30 dzieci z klas III – ch przystąpią do I Komunii Świętej, natomiast o godz. 12:00 rocznica dzieci z klas IV – ch. W związku z tym spotkanie z ich  rodzicami -  z rodzicami dzieci pierwszokomujnymi i rocznicowymi jutro w poniedziałek o godz. 16:30. Spowiedź dla dzieci przed pierwszą komunią: dzieci rocznicowych, ich rodziców i rodzeństwa w najbliższy piątek o godz. 16:00.

7. Pragnę serdecznie podziękować Rodzinie Roczonów za ofiarowanie dla parafii  obrusa ołtarzowego

8. W  przyszłą niedzielę 14 maja w godzinach od 10:00 – 16:00 na terenie parafii w Tomaszowicach, w Bełżycach i w Wojciechowie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Dzień dawcy Szpiku dla Tadzia i innych”. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnianiu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W imieniu koordynatora ds. rekrutacji Dawców Katarzyny Poniatowskiej zachęcam do ewentualnej rejestracji.

+Elżbieta Durak  (14 m-c), zakończenie

+ Henryk Rak (1rś,)

Ucz. pog

18:00

Zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia

09.05.

+ Zofia Możdżeń (4m-c), zakończenie

+Mieczysław Muciek (4m-c)

+Ryszard Jędrej  (7m-c)

+ Stanisława Chudzik

+Wojciech Węgorowski, Zdzisław i Zuzanna Bednarczyk

+Jan, Leokadia, Henryk Czajkowscy

18:00

+ Jan Rosiecki (15r.), Helena, Bronisław z rodz. Rusków, Tadeusz Adamczyk z Rusków, Gryglickich i Rosieckich

Zofia Rosiecka

+Stanisława,  Czesław Muciek, Józef i Bolesław Walczak

7:00

+Zofia, Stanisław, Zofia, Stanisław, Stanisław z rodz. Kamińskich  Bieńków, Jośków i Żuchników, Krystyna Furmańczyk

+Stanisława Cieślik (7m-c)

18:00

+ Feliksa, Feliks Mirosław, Antonina, Henryk Gorgol, Agnieszka, Paweł, Katarzyna, Jan z Mirosławów

7:00

+Jan Pietras (30 dzień po śmierci)

+Edmund Mirosław (8m-c)

+Łukasz Dados (6m-c)

+Stanisław Czerniec

+Irena Czępińska (4m-c)

+Józef (40r.) Feliksa Romanowscy, Edward i Zofia Romanowscy

16:00

Ślubna Milena Muciek-Szewczyk i Artur Lenart

+Bronisława i Stanisław Socha, Anna Pietrzykowska

V Niedziela Wielkanocna

8:00

+Tomasz Wojtaszko (4r.) Irena Ozimek (10r.) Aleksander (12r.)

9:30

w intencji dzieci pierwszokomunijnych

12:00

W intencji dzieci rocznicowych