26.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Wniebowstąpienie Pańskie 28 maja 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie 28 maja 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
27.05.2017.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28 maja 2017

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

3. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek.

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18:00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz. 17:30. O godz. 16:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

9. Zapowiedź przedślubna

+Piotr, Leokadia, Bogusław z Czępińskich

+Witold Poniatowski (8m-c), zakończenie

30.05.

7:00

+ Stanisław Mirosław (5m-c)

+Kazimierz Banaszek

+ Tadeusz, Czesława, Henryk Muciek Szewczyk, Henryk Czępiński

18:00

+ Anna (9r.), Jan, Agnieszka, Andrzej z rodz. Mirosław, Bronisława, Józef z rodz. Zawiślaków

+Stanisław Kamiński, Zofia, Władysław Bieniek, Regina i Maria Stępień

18:00

+Feliksa, Michał, Jan, Józef Tadeusz, Henryk z rodz. Tomczyków zmarłych z rodz. Wosiów

Syn

18:00

+Jan, Anna, Wacław z rodz. Jośków, Franciszek, Feliksa, Wacław, Marianna z rodz. Mirosławów

7:00

+Edward Nalewajko (30 dzień po śmierci)

+ Paweł Gagoś (2m-c)

+ Józefa, Stanisław, Stanisław Chęć

W intencji członków Kółek Różańcowych w 30r. ich powstania

+ Józef Rejmak (16m-c)

+Genowefa Tomczyk (3m-c)

+ Janina, Jan Mirosław, Feliksa i Władysław Jakubczyk

+Józef, Józefa z Pomorskich, Janina, Wacław z Żydków, Tadeusz Kołodziejczyk

Zesłanie Ducha Świętego

8:00

+Szczepan Cabań (8r.), Józef Wąchała (16r.)

9:30

+Czesław Jędrej (15r.)

11:30

Janina, Stefan z Kołodziejczyków, oraz zm. z Sikorów

17:00

+ Stanisław Pudło (7r.)

•  29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
•  1 VI – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza (wspomnienie obowiązkowe);
•  3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe).

12. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. W przyszłą niedzielę w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

13. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby: pogrzeb śp. Janusza Walczaka z Maszek  i Haliny Szczęsnej z Lublina. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za duszę śp. Janusza zostanie odprawiona 22 czerwca o godz. 7:00, oraz 16 intencji miesięcznych, natomiast za duszę śp. Haliny 21 czerwca i 5 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…

Zmieniony ( 27.05.2017. )