19.04.2024.

Zesłanie Ducha Świętego 4 czerwca 2017 Drukuj Email
03.06.2017.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 4 czerwca 2017

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.. W dniu dzisiejszym są zbierane ofiary do puszek na cel świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W naszej świątyni Msze Święte o godz. 8.00, 9.30  i 17,00. W tym dniu przypada odpust w Palikijach.

4. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

5. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu..

6. W czerwcu w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18,00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•  10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński (wspomnienie obowiązkowe).

NMP Matki Kościoła

+Kazimiera Woś (7m-c)

+Stanisław Michalczak (2m-c),

+Wacław, Jan, Marek Widomscy, Regina, Józef Walczak, Adam Biały

06.06.

+ Henryk Czajkowski (20m-c)

+Stanisław Zając (27m-c)

+Julian Mirosław, Stanisław, Natalia Gierchant, Wiktoria, Michał Mirosław

7:00

+ Alina Mirosław (30 dzień po śmierci)

+Janina Pawłocik (6m-c)

+Marianna, Władysław Woś

+ Marian Czępiński (5r.)

+Stanisław i Stanisława Rolla

+Mieczysław Muciek (5m-c)

18:00

+ Marianna Wójcik (4r.), Stanisław Wójcik (31r.)

18:00

+ Stanisław Chęć(3r.), Józefa , Stanisław Chęć, Marianna, Jan Marianna , Jan Kozak

+Henryk Rak (13m-c)

+ Irena Józwik  (6m-c), zakończenie

18:00

+ Józef, Janina Mirosław, Józef, Józefa Czyżewscy, Zdzisław Czyżewski, Jan Czyżewski, Stanisław Żaba

7:00

+ Irena Czępińska  (5m-c)

+Stanisława Cieślik  (8m-c)

+Anna, Józef, Tomasz Wojaszko

18:00

+Eugeniusz Jędrej, (17r.), Kajetan, Anna z Jędrzejów, Stanisław, Joanna, Kazimierz, Janina z Cabaniów

Niedziela Trójcy Przenajświę-tszej

8:00

+Helena (4r.), Bolesław(17r.), Jan Anna z Michalczaków, Jan Anna z Sapałów

9:30

+Wojciech (9r.), Marianna (35r.), z r. Czernieców

11:30

+ Tomasz, Małgorzata, Józef, Władysława, Stanisław, Zofia, Zuzanna, Kazimierz, Czesław, Krystyna z rodz. Mirosław, Aleksander, Genowefa, Krystyna, Zuzanna z rodz. Sągałów

17:00

+ Stanisław Czerniec  (1r.)

Zmieniony ( 03.06.2017. )