23.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Jedenasta Niedziela Zwykła 18 czerwca 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Jedenasta Niedziela Zwykła 18 czerwca 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
17.06.2017.

JEDENASTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 czerwca  2017

1. Minęła połowa czerwca miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem. On codziennie na nas czeka podczas każdej mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa.

2. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Bogu Najwyższemu że dał nam doczekać tego święta.  I za dobrą pogodę. Strażakom, i orkiestrze strażackiej, organiście , kościelnemu dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom niosącym różaniec, ruchom apostolskim działającym przy parafii, ministrantom, niewiastom niosących obrazy. Serdecznie dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze. I wszystkim uczestnikom tej przebogatej liturgii.

3. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie w dni powszednie o godzinie 18:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy  nabożeństwo i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Po procesji poświęcenie pól . W poniedziałek 19 czerwca o godz. 18:00 poświęcenie pól mieszkańców Wojciechów  Kol.I i Wojciechów Kol.V. We wtorek 20 czerwca poświecenie pól mieszkańców Miłocina, Kol. Palikije, Stasin i pola mieszkańców przy drodze do Lublina. We środę 21 czerwca o godz. 18:00 poświęcenie pól Wojciechów wieś, W czwartek 22 czerwca poświecenie pól mieszkańców Cyganówki, Gaju Starego i Nowego Gaju. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

4. W czwartek, 22 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji do 4 ołtarzy poświecenie wianków. O przygotowanie ołtarzy przy kościele na czwartek proszę następujące miejscowości:

a. Cyganówka

b. Stasin

c. Stary Gaj

d. Nowy Gaj

5.  W tym tygodniu w piątek 23 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. W ten sam dzień obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich Ojców z naszej wspólnoty parafialnej aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 23 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8:00 podziękujemy Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Na tę liturgię zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

7.  W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją jedyny święty którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii.
    Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Chrystusa. Msza Święta zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia, którzy noszą imię Jan, Janina lub Danuta zarówno żyjących jak i zmarłych w sobotę o godz. 18:00. imiona i nazwiska należy zgłaszać w zakrystii.

+Elżbieta Kępka (2m-c)

7:00

+Marianna, Józefa, Jan, Aleksander Jędrej, Helena, Halina, Józef , Grzegorz Bieniek

.

17:30

+Zofia Poniatowska (4r.), Józef Poniatowski, Wanda Kowalczyk, Jan Nalewajko

18:00

W intencji mieszkańców Wojciechów Kol. I i Wojciechów Kol. V z racji poświęcenia pól

20.06.

+ Marianna Masiak

+Tadeusz Jędrej (4m-c)

18:00

W intencji mieszkańców Miłocin Palikije, Stasin i przy drodze do Lublina  z racji poświęcenia pól

+ Andrzej Stachyra (2r.), Maria, Stanisław Stachyra

7:00

+Halina Szczęsna (30 dzień po śmierci)

17:30

+Anna i Jan Pietras

+Janina Wąchała (15r.) Wacław i Zofia Wąchała

18:00

W intencji mieszkańców  Wojciechowa z racji poświęcenia  pól

Zakończenie oktawy Bożego Ciała

+Irena Borowska (4m-c)

7:00

+Janusz Walczak (30 dzień po śmierci)

Ucz pog.

Marianna Jóźwik (r.),  Aleksander Jóźwik, Józefa, Aleksander z Jędrejów

W intencji mieszkańców Gaju Starego i Nowego Gaju z racji poświęcenia pól

Serca P. Jezusa

+Marianna Mirosław  (6m-c)

+Roman Lipka (10m-c)

+Józefa Bednarczyk (10m-c)

Św. Jana Chrzciciela

+ Mieczysław Sułek (1r.)

7:00.

+Marianna, Aleksander, Zbigniew Staniak (10r.) zmarłych z rodz. Tomczyków

18:00

+zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Szymona i Adriana

25.06 XII

Zwykła

8:00

+Julia, Jan, Czesław Piotr z Marków, Maria Michał, Zbigniew z Rynkowskich

9:30

+Zofia, Józef, Marcjanna, Paweł, Rozalia, Jan, z rodz. Gustynów  i Wójtowiczów, Leszek Nagnajewicz.

11:30

+ Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Wojciecha Żurka w 40r. urodzin

17:00

+Zofia (35r.) Józef (14r.)z Targońskich i zm. z rodz. Targońskich

10. Pragnę serdecznie podziękować Ks. doktorowi Wojciechowi Rebecie za Słowo Boże, które głosi dzisiaj na każdej Mszy Świętej i za modlitwę w intencji naszej parafii. Dziękuję również wiernym za ofiary złożone na tacę na potrzeby WSD w Lublinie.

11. Zmarł Wiesław Wolak z Bełżyc pochodzący z Ignacowa. Pogrzeb dzisiaj w naszym kościele o godz. 15:15

Zmieniony ( 17.06.2017. )