23.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 10 września 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 10 września 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
09.09.2017.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 września 2017

1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają  pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

2. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w Niedrzwicy Dużej. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

3. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Będziemy Ją o to prosić szczególnie podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. (…).

4. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. W przyszłą niedzielę bedą zbierane ofiary do puszek na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.

5. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

•  13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
•  16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe).

+Zbigniew Mirosław  1r.)

+ Wiesław Chęć  (5m-c)

+Jan Żaba (18r.), Antonina, Michał

+Łukasz Dados  (10m-c)

+Elżbieta Kępka (5m-c

Ucz pog.

+Edmund Mirosław (1r.)

+ Ryszard Jędrej   (11m-c

Ucz .pog.

+Zofia (3r.), Jan Sobczakowie, Agnieszka i Ignacy Mirosławowie

+ Stanisław i Stanisława Rolla

+Jan Pietras (5m-c)

+Bogdan Niedziela, Czesław Marcewicz, Marianna i Władysław Marek

+Marianna Pomorska (8r.), zm. z rodziny Pomorskich, Filipiaków i Kępków

+Jerzy Wolak (18m-c)

+Wiesław Wolak (3m-c)

+Genowefa Pomorska (5m-c)

7:00

+ Marcjanna, Paweł, Zofia, Franciszek, Jan, Janina z rodz. Wójtowiczów, Michalczaków i Ciołków

+Wacław i Jan Marczyńscy, Michał Gryszko

+Marianna i Władysław z Matrasów

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

8:00

+Krystyna Poniatowska (3r.), Witold Poniatowski (1r.)

9:30

+Wacław, Marianna, Stanisław, Tadeusz z rodz. Jędrejów i Tomczyków

11:30

+Aleksander Depta

Od Katarzyny
i Mariusza

+Krzysztof Szot (2r.)

8. Zapowiedzi przedślubne

9. Msza Święta  w roku szkolnym i katechetycznym z udziałem dzieci ze wszystkich klas szkoły podstawowej w Wojciechowie i Maszkach w niedziele o godz. 11:30. Prosimy rodziców aby dopilnowali aby ich dzieci uczestniczyły w niedziele i święta na Mszy Świętej. Pierwsza komunia dla dzieci dla dzieci z klas III-ch – 13 maja w przyszłym roku. Bierzmowanie dla uczniów z klas II i III Gimnazjum w czerwcu przyszłego roku. Ci uczniowie z Gimnazjum, którzy są przekonani o wartości Sakramentu Bierzmowania i chcą z przekonania przystąpić do tego Sakramentu i zobowiążą się do wypełnienia odpowiednich warunków mogą zgłaszać się do zakrystii po deklarację kandydata.

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Danuty Marcinkowskiej z Wojciechowa Kolonia I. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 2 października o godz. 7:30 i 10 intencji od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…

Zmieniony ( 09.09.2017. )