23.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 17 września 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 17 września 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
16.09.2017.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  17 września 2017

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia o godz. 17:00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

+Stanisława Sikora (3m-c)

+Aleksander Depta (8m-c)

+Tadeusz Kołodziejczyk  (9r.)

17:00

+Boleslaw Gębal (18r.), Janina, Julia, Eleonora, Antoni Gębal, Jadwiga, Franciszek Putowscy, Leokadia, Aleksander Kłoda

7:00

+ Genowefa Wąchała (3m-c)

Ucz .pog.

17:00

+Bronisława, Franciszek,Jan, Agnieszka Jakubczyk, Michał, Helena Plis i zm. z tych rodzin

+ Helena, Alojzy Rynkowscy, Marianna, Jan, Zofia Palak

+Janusz Walczak (4m-c)

7:00

+Janina Mirosław (30 dzień po śmierci)

+Roman Lipka (13m-c), zakończenie

+Tadeusz Jędrej  (7m-c)

+Halina Szczęsna (4m-c)

+Józefa Bednarczyk (13m-c)

7:00

+ Zofia (3r.), Wojciech (37r.), Jan Anna, Michał, Jan z Jośków, Aniela, Ignacy, Edward, Czesław, Tadeusz, Stanisław, Zofia z Ozimków

+Marian Reszka (5r.)

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

8:00

+Czesława (4r.), Henryk Muciek-Szewczyk, Maria i Stanisław Czępińscy

9:30

+Genowefa Jędrej (5r.)

11:30

+Janina Żydek (1r.)

+Marianna, Tadeusz Piech, Marianna Władysław Pluta

5. Zapowiedzi przedślubne

•  20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe);
•  23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

7. W czerwcu w przyszlym roku kalendarzowym bierzmowanie dla uczniów z klas II-ch i III-ch Gimnazjum. Ci uczniowie, którzy są przekonani  o wartości tego Sakramentu i chcą z przekonania przystapić do tego sakramentu i zobowiążą się dowypelnienia odpowiednich warunkow mogą zglaszać się do zakrystii po „Deklarację Kandydata”

8. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na „Fundusz Ewangelizacji

w Środkach Społecznego Przekazu”.

9. W najbliższy wtorek o godz. 15:00 pogrzeb śp Kazimierza Iwaniaka z Wojciechowa. Pomodlmy się...

Zmieniony ( 16.09.2017. )