24.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 8 października 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 8 października 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
08.10.2017.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 października 2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie w dni powszednie po, Mszy Świętej o godz. 17:00 a w niedziele i święta po Mszy Świętej o 11:30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2. W piątek, 13 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto 14 października. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą w najbliższy piątek na  godz. 17:00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

3. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd przyszła niedziela, 15 października, będzie dorocznym Dniem Papieskim. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.

•  9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);
•  13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).

4. 13 października w piątek po Mszy Świętej o godz. 17:00 z racji 100-lecia objawień planowany jest różaniec w czasie procesji z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Trasa jak na Boże Ciało. Proszę wziąć ze sobą lampiony i świece. 13 października  1917r.  Matka Boża  objawiła, że jest Królową Różańca Świętego. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie.

5. Intencje mszalne

6. Zapowiedzi przedślubne

7.Prasa katolicka

8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb sp. Jacka Żydka. Msza Świeta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona  30 października o godz. 7:00 oraz 17 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu