25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Adwentu 10 grudnia 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Adwentu 10 grudnia 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
09.12.2017.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7:00 poprzedzona śpiewem Godzinek o godz. 6:40. Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału wiernych  z zapalonymi lampionami.

3. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Intencje mszalne

6. Zapowiedź przedślubna

•  13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
•  14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

8. W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wykaz Rady przedstawia się nastepująco: Odczytanie listy. Serdecznie dziekuję  za powazne potraktowanie wyboru członków do rady. Było sporo głosów Dobrze, że zależy nam na dobrym funkcjonowaniu parafii. Pragnę podziekować poprzedniej Radzie za zyczliwość i za zaangazowanie  w życie parafii. Nowej Radzie składam gratulacje i życzę owocnej współpracy. Ślubowanie Nowej Rady odbędzie się według wskazania arcybiskupa w przyszłą niedziele po Mszy świętej o godz. 11:30.

9. W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia  rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę i trwać będą do wtorku 19 grudnia.

10. W przyszłą niedzielę 17 grudnia po Mszy świetej o godz. 11:30 odbędzie się Wigilia Wojciechowska w Wojciechowie w remizie strażackiej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, zwłaszcza osoby starsze do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego wraz z kapelą wojciechowską, orkiestrą strażacką. Prosimy członków rodziny, sasiadów , znajomych o umozliwienie osobom starszym dotarcia na to opłatkowe spotkanie.

11. W dzisiejszą i przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed kościołem będzie można nabyć świece wigilijne, kalendarze i kartki świąteczne.

12. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny Kwiatkowskiej. Msza Święta  w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 5 stycznia przyszłego roku o godz. 17:00 oraz 12 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.