03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Świętej Rodziny, Maryi i Józefa 31 grudnia 2017 - ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Rodziny, Maryi i Józefa 31 grudnia 2017 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
30.12.2017.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 grudnia 2017

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 11:30 ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy  chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16:00. O 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O 17:00  Msza Święta.

7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy Świętej  pobłogosławimy kadzidło i kredę. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby misji. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie opłatkowe dla Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

9. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, ze kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.
Plan wizyty w tym tygodniu przedstawia się nastepujaco:

Wtorek 2 stycznia        1. Maszki za szkołą i mleczarnia
                                  2. Maszki za lasem i Wojciechów Kol. V

Środa 3 stycznia           1. Wojciechów Kol.V od p.Grelowskich do Rejmaków
                                   2. Romanówka

Czwartek 4 stycznia     1. Ignaców (od Wojciechowa)
                                   2. Ignaców (od Bełżyc)

Piątek 5 stycznia           1. Maszki pod Sadurkami
                                    2. Maszki pod Miłocinem

Zmieniony ( 30.12.2017. )