03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Zwykła 14 stycznia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Zwykła 14 stycznia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
13.01.2018.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 stycznia 2018

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka.

•  17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
•  19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Intencje mszalne

8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

Poniedziałek 15 stycznia 1. Wojciechów (od rodziny Moryców i Jaworskich do organistówki)
                                     2. Wojciechów (od Rodziny Gliwków do Rodziny Kwiatkowskich)
 Wtorek 16 stycznia  Wojciechów Plizin.

Prosimy o pojazdy samochodowe na godz. 8:30

9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie

10. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby: pogrzeb śp. Mieczysława Pomorskiego z Wojciechowa i pogrzeb śp. Leszka Czępińskiego Wojciechowa Kolonia I.
Msza Święta za dusze śp. Mieczysława zostanie odprawiona 5 lutego o 7:30 i 6 intencji miesięcznych natomiast za dusze śp. Leszka 10 lutego o 17:00 i 16 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się...

Zmieniony ( 13.01.2018. )