03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Zwykła 28 stycznia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Zwykła 28 stycznia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
27.01.2018.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2018

1.W najbliższy piątek 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Msze Święte w naszej świątyni w godzinach o 8:00, 9:30 i 17:00. W czasie każdej Mszy zostaną pobłogosławione świece. O godz. 17:00 Msza Święta oraz poświęcenie  i rozdanie łańcuszków i medalików dla dzieci z klas III – ch.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Spowiedź święta pierwszopiątkowa przed każdą Mszą Świetą. A więc przed 8:00, 9;30 i 17:00. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Rozpoczniemy ją koronką do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek miesiąca modlimy się o trzeźwość i wynagradzamy za grzechy pijaństwa. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

4. Pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta o godz. 17:00. Po Mszy świętej nabożeństwo pierwszosobotnie. Modlić się będziemy o poszanowanie życia ludzkiego. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.

5. Intencje mszalne

6.Prasa katolicka

7.Zapowiedź przedślubna

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
w poniedziałek św. Jan Bosko

8.W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby. Pogrzeb śp. Józefy Węgorowskiej i Czesława Filipiaka. Msza święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Józefy Węgorowskiej  zostanie odprawiona  20 lutego o godz. 17:00 oraz  14 intencji miesięcznych, natomiast za dusze śp. Czesława 23 lutego o godz. 7.00 i  11 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się...

Zmieniony ( 27.01.2018. )