03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Zwykła 4 lutego 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Zwykła 4 lutego 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
03.02.2018.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 lutego 2018

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 11:30. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

4. intencje mszalne

•  5 II  – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
•  6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
•  10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

6. W  dniu wczorajszym odbył się pogrzeb śp. Edwarda Mirosława. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 3 marca o godz. 7:00 oraz 8 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.