03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Zwykła 11 lutego 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Zwykła 11 lutego 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
10.02.2018.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lutego 2018

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Dzisiaj z racji Dnia Chorego w czasie Mszy Świętej o godz. 11:30 będzie udzielany osobom chorym i w podeszłym wieku Sakrament Namaszczenia Chorych. Zachęcamy rodziny aby pomogły chorym i starszym osobom w dotarciu do świątyni.

3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30 i 17:00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątki o godz. 16:15, a gorzkie żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9:30.  W piątki Wielkiego Postu  po Mszy Świętej o godz. 17:00 zbierane będą do puszek ofiary, które przeznaczone będą dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii Bedzie to Jałmużna czyli współczucie – miłosierdzie okazywane ubogim. Jest to jedna z praktyk  Wielkiego Postu. Modlitwa. Post. Jałmużna. Jezus pochwalał tę praktykę. Sam dawał Jałmużnę i polecał uczniom, aby to czynili.  Najbliższa Droga Krzyżowa w piątek 16 lutego o godz. 16:15.

7. Intencje mszalne

9. W najbliższą sobotę o godz.18:00 w sali katechetycznej na plebanii odbędzie się katecheza dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński.

10. W najbliższy wtorek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Heleny Kociszewskiej z Maszek. Pomódlmy się...