03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
24.02.2018.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty, a także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16:15 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po Mszy Świetej o godzinie 9:30 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Dzisiaj w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na rzecz misji. Również i w naszej parafii.

3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania dzieci, także w duchu pobożności i polskiej tradycji.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 15:00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Msza Święta w tym dniu o godz. 17:00. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w piątek od godziny 16:00 Wszystkich Parafian serdecznie zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie eucharystycznym.

5. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Msza Święta o NSNMP o 17:00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

6. Intencje mszalne

7. W soboty Wielkiego Postu o godz. 18:00 w domu parafialnym odbywają się konferencje przedślubne.

8. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:30 i Gorzkich Żalach katecheza  dla kandydatów do bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Lublinie.

10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej Niedzieli i  Gościa Niedzielnego. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł „Tacy sami”. Artykuł mówi o dobrobycie i indywidualiźmie, które miały być wyznacznikami nowego lepszego świata a stały się jego przekleństwem. Stary kontynent – Europa staje się wyspą samotnych ludzi. W „Niedzieli” o żołnierzach wyklętych,  o świętym życiu Ojca Pio i jakich dokonywał cudów. Dzięki prasie katolickiej nasz umysł jest bardziej światły, serce poruszone, człowiek mądrzejszy. Serce ludzkie bardziej przybliża się do Serca Bożego. Umiejmy docenić te czasopisma i korzystajmy chętnie z nich.

Zmieniony ( 25.02.2018. )