03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Wielkiego Postu 18 marca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 18 marca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
17.03.2018.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach. W najbliższy piątek uroczysta Droga Krzyżowa tradycyjnie drogami Wojciechowa. Początek w kościele a zakończenie na cmentarzu grzebalnym. Wszystkich wiernych zapraszam na godz. 17:00. O 17:00 Msza Święta. Po Mszy Świętej o ile będzie odpowiednia pogoda wyruszymy z krzyżem by rozważać Mękę Chrystusa. Rozważania będą prowadzić i nieść krzyż do poszczególnych stacji przedstawiciele różnych stanów i grup zawodowych. Proszę zabrać ze sobą świece i lampiony.

2. W poniedziałek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa nie tylko w dniu Jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa.  W tym dniu o godz. 17:00 zostanie odprawiona  Msza Święta w intencji solenizantów żywych i zmarłych, którzy noszą imię Józef lub Józefa. Imiona i nazwiska można zgłaszać w zakrystii.

3. Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.  Z inicjatywy św. Jana Pawła II Niedziela Palmowa  przeżywana jest w Kościele jako   Światowy Dzień Młodzieży. Zachęcamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym spotkaniu diecezjalnym. W niedzielę 25 marca o godz. 12:30 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim spotkanie ewangelizacyjne, po którym odbędzie się procesja z palmami do Archikatedry i Msza święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa  Stanisława Budzika. Zachęcam młodzież z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu diecezjalnym. Ci młodzi z naszej parafii, którzy zadeklarowali swój wyjazd, a jest ich kilkanaście osób proszeni są w niedzielę palmową o przybycie na godz. 11:00 z palmami na parking przed kościołem. O 11:00 wyjazd autokarem  na te uroczystości.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz prac świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne z Ośrodka Wsparcia z Matczyna. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup materiałów potrzebnych do terapii plastycznej i świetlicowej Ośrodka.

5. Tradycyjnie uczniowie ze szkół w Wojciechowie i Maszkach zbierać będą ofiary na urządzenie Grobu Pańskiego i ciemnicy t.j. kwiaty, świece i materiały dekoracyjne.

6. Intencje mszalne

8. Pragniemy, aby cała parafia pojednała się z Bogiem, przyjęła Chrystusa do swoich serc. Kończą się rekolekcje. Wczoraj licznie przystąpiliśmy do spowiedzi aby oczyścić serca. Natomiast ci, którzy nie mogli przybyć do świątyni z powodu starości czy choroby mogą pojednać się z Bogiem w swoich domach. Dlatego prosimy opiekunów aby ich zgłosili w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Planujemy pojechać do nich w najbliższą środę.

9. Zmarł Tadeusz Stasiak z Miłocina. Pogrzeb za dusze śp. Tadeusza odbędzie się jutro o godz. 13:00.

10.Serdecznie dziękuję Ks. Mariuszowi Nakoniecznemu , naszemu rodakowi za przewodnictwo w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych Dziękuję za modlitwę w intencji naszej parafii, za wygłoszone Słowo Boże, za posługę w spowiedzi oraz za świadectwo życia kapłańskiego. Zapewne to Słowo, które nam głosił pozostanie na długo w naszej pamięci i w naszych sercach i będzie inspirowało do dobrego życia i dążenia do świętości.