03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
07.04.2018.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8 kwietnia 2018

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dzisiejsza Niedziela jest świętem Caritas. Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na „Fundusz Caritas”.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro 9 kwietnia przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 8:00, 9:30 i 17:00. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Osoby, które pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę  w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego tzw. duchową adopcję proszeni są o zgłaszanie do zakrystii celem wzięcia stosownej deklaracji i przyrzeczenia. W tym dniu  na Mszy Świętej o godz. 17:00 zostaną poświęcone modlitewniki i rozdane dzieciom z klas III –ch.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

Poniedziałek – 09 kwietnia

ZWIASTOWANIE PAŃSKIE

+ Janina Wieczerzak (6mc)

+ Mariusz Kowalczyk (6mc)

+ Genowefa (10R) Kozak, Bolesław Kozak,

Bronisława (8R) Woźniak, Edward Woźniak

Wtorek – 10 kwietnia

+ Helena Marek (6mc)

+ Michał Tomaszewski (54R)

+ Leszek Czępiński (3mc)

Środa – 11 kwietnia

+ Zbigniew Pierzchalski (4mc)

+ Regina Wąchała (2mc)

+ Łukasz Dados (17mc)

Czwartek – 12 kwietnia

+ Jan Bartoszcze

+ Helena Kociszewska (2mc)

+ Stanisław 25R, Helena 14R zm. z r. Mućków

+ Edmund Mirosław (19mc)

Piątek – 13 kwietnia

+ Jacek, Leszek, Edward zm. z r. Chęciów, Sylwester Ptasiński

+ Helena Czępińska (4mc)

+ Paweł (32R), Katarzyna, Anna, Józef, Stanisław

zm. z r. Bednarczyków, Jan Bartoszcze, Stanisław Filipiak

+ Jan Pietras (1R)

Sobota – 14 kwietnia

+ Czesław Wąchała (Rśm)

+ Genowefa Pomorska (1R)

Dz. bł. w int. Joanny i Piotra Żabów w 25R ślubu z prośbą o Boże bł., opiekę M.B.

+ Janina, Józef zm. z r. Mirosławów, Józefa, Józef, Zdzisław, Jan, zm. z r. Czyżewskich,  Stanisław Żaba, Leokadia Rola

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 kwietnia

+ Marian Kania (12R), Józef, Antonina zm. z r. Kaniów,

Jan, Janina Zielińscy

+ Zofia (2R), Jan zm. z r. Szewczyków

Za parafian

Za parafian

6. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

Zmieniony ( 07.04.2018. )