03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Wielkanocna 6 maja 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Wielkanocna 6 maja 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
06.05.2018.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 6 maja 2018

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

3. A we wtorek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. O godz. 18:00 będzie odprawiona Msza Świeta za solenizantów, którzy noszą imię Stanisława lub Stanisław zarówno za żywych jak i zmarłych. Prosimy o zglaszanie ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

O godz. 9:30 dzieci z klas III – ch przystąpią do I Komunii Świętej, natomiast o godz. 12:00 rocznica dzieci z klas IV – ch. W związku z Pierwszą Komunią Świętą prosimy wiernych o udział we Mszach Świetych w innych godzinach poza Mszą Świetą o godz. 9:30 gdyż ławki będą zarezerwowane dla rodziców i chrzestnych. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych oraz ich rodziców i rodzeństwa w piątek o godz.15:30. We środę o godz. 19:00 spotkanie z rodzicami  dzieci z klas IV przed rocznicą I Komunii Świętej.

Poniedziałek – 07 maja

+ Mariusz Kowalczyk (7mc)

+ Janinna Wieczerzak (7mc) zakończenie

+ Wojciech Węgorowski,

Zuzanna, Zdzisław zm. z r. Bednarczyków

Wtorek – 08 maja – św. Stanisława

+ Stanisław, Janina, Leonard, Aleksander zm. z r. Jędrejów, Piotr, Genowefa zm. z r. Mirosławów, Marian Czępiński

+ Henryk Rak (2R)

Zbiorowa w intencji Solenizantów

Środa – 09 maja

+ Stanisław Czępiński zm. z r. Czępińskich i Miazków

+ Alina Mirosław (1R)

+ Wiesław Chęć (1R)

+ Stanisław, Janina, Feliks, Franciszka, Paweł, Agnieszka, Wacław, Helena, Jan, Edward zm. z r. Jośków, Twardowskich

Czwartek – 10 maja

+ Leszek Czępiński (4mc)

+ Tadeusz Wąchała (5mc)

+ Marianna (5R), Stanisław (32R) zm. z r. Wójcików,

Stanisław (44R), Janina (14R), Henryk (9R)

+ Jan (R śm), Leokadia zm. z r. Czajkowskich

Piątek – 11 maja

+ Stanisława Postój (30 dz. po śm.)

+ Zofia, Stanisław, Zofia zm. z r. Bieńków, Kamińskich, Żuchników, Jośków

+ Łukasz Dados (18mc)

+ Halina Woś (30 dz. po śm.)

+ Piotr Tomczyk

+ Stanisława, Czesław zm. z r. Mućków,

Józefa, Bolesław zm. z r. Walczaków

Sobota – 12 maja

+ Helena Kociszewska (3mc)

+ Regina Wąchała (3mc)

+ Edmund Mirosław (20mc)

+ Aniela 14R, Władysław zm. z r. Wójcików

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13 maja

Wniebowstąpienie Pańskie

+ Zofia Gustyn (18R), Józef Gustyn (8R)

Pierwsza Komunia Święta

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

+ Bronisława, Stanisław zm. z r. Sochów, Anna Pietrzykowska

7. Zapowiedzi przedślubne

9. Pragę serdecznie podziękować za pracę na rzecz parafii Piotrowi Bartoszcze i Krzysztofowi Górniakowi.

Zmieniony ( 06.05.2018. )