03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Zesłanie Ducha Świętego - ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
20.05.2018.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. W tym dniu odpust w Palikijach. Suma odpustowa o godz. 12:00.

3. Również w tym tygodniu, w czwartek, 24 maja, przypada w Polsce świeto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku Papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

5. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18:00 Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych!

6. W sobotę będziemy wspominać sw. Filipa Nereusza, kapłana.

7. W przyszłą niedzielę, 27 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. Zapowiedź przedślubna

Poniedziałek – 21 maja

NMP Matki Kościoła

+ Janusz Walczak (1R)

+ Tadeusz, Katarzyna, Eliza, Artur zm. z r. Wójcików,

Georg Auer zm. z r. Wójcików i Sikorów

+ Halina Szczęsna (1R), zm. z r. Seroków, Długokęckich i Łuków

Wtorek – 22 maja

+ Janina Mirosław (9mc) zakończenie

+ Genowefa Wąchała (11mc)

+ Anna, Stanisław Kamińscy, zm. z r. Kamińskich

Środa – 23 maja

+ Tadeusz Jędrej (15mc)

+ Józefa Węgorowska (4mc)

Dz. bł. w intencji ks. Mariusza Nakoniecznego w 24R święceń kapłańskich z prośbą o Boże bł., opiekę M. B. dla Jubilata i księży pracujących w naszej parafii

Czwartek – 24 maja

Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

+ Czesław Filipiak (4mc)

+ Henryk Mirosław (8mc)

+ Jan Cieślik (24R), Stanisława, Mariusz, Kazimierz, Stanisława zm. z r. Madejów, Paweł, Rozalia zm. z r. Hetmanów

+ Feliksa Tomczyk, Michał, Jan, Józef, Tadeusz, Henryk, Marek zm. z r. Tomczyków i Wosiów

Piątek – 25 maja

+ Zofia Chemperek (9mc)

+ Genowefa Kamińska (3mc)

Dz. bł. w 35R ślubu Krystyny i Tadeusza Marcewiczów z prośbą o Boże bł. opiekę M.B dla całej Rodziny

+ Tadeusz (Rśm), Roman, Jan, Maria zm. z r. Żydków

Sobota – 26 maja

Św. Filipa Nereusza

+ Ryszard Mazurek (15R)

+ Tadeusz, Czesława, Henryk zm. z r. Muciek-Szewczyk,

Henryk Czępiński

+ Zofia, Edward, Jan zm. z r. Węgorowskich

+ Eugeniusz Jędrej (17R)

11.  Pragnę serdecznie podziekować Rodzicom dzieci z klas IV- ch rocznicowych Pierwszej Komunii za ofiarę  przeznaczoną na odnowienie  zabytkowej monstrancji.

Zmieniony ( 19.05.2018. )