03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Najświętszej Trójcy 27 maja 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Najświętszej Trójcy 27 maja 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
26.05.2018.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 maja  2018

1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Kościół  wypowiada modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą  - jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Bożą.

2. W najbliższy czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie 8:00, 9:30 i 17:00

Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 9:30 . Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

O przygotowanie ołtarzy proszę:

Pierwszy ołtarz – obok posesji Nalewajków przy krzyżu młodzież i ministranci

Drugi ołtarz – w okolicach przystanku PKS okolicznych mieszkańców

Trzeci ołtarz – przy posesji Mirosławów Legion Maryi i Kółka Różańcowe

Czwarty ołtarz – przy remizie strażackiej  Strażaków.

3.  Zapraszamy strażaków, orkiestrę, panie w strojach regionalnych, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do niesienia różańca, ministrantów, harcerzy. Prosimy aby uczestnicy zabrali ze sobą książeczki i śpiewniki ponieważ to ułatwi śpiew.

4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będziemy łączyć z codzienną Eucharystią przez oktawę Bożego Ciała. Będzie to jednocześnie poświecenie pól. Poświecenie pól w następującym porządku.

W piątek 01 czerwca o godz. 18:00 – Ignaców, Tomaszówka, Romanówka

W sobotę 02 czerwca o 18:00  - Maszki wieś i Kolonia

W  poniedziałek 04 czerwca o 18:00 – Wojciechów Kol.I i Wojciechow Kol. V

We wtorek 05 czerwca o 18:00 – Miłocin,  Kol. Palikije, Stasin i domy przy drodze do Lublina.

We środę 06 czerwca o godz. 18:00 – Wojciechów wieś

W czwartek 07 czerwca o 18:00 – Cyganówka,  Gaj Stary i Gaj Nowy

Poniedziałek – 28 maja

+ Zbigniew Gorgol (11mc)

+ Józef, Zofia, Mieczysław zm. z r. Wąchałów, Szczepan Cabań

Wtorek – 29 maja

Św. Urszuli Ledóchowskiej

+ Jacek Żydek (8mc)

+ Zuzanna Muciek (5R), Marian zm. z r. Mućków i Stachyrów

Środa – 30 maja

+ Sylwester Ptasiński (9mc)

+ Jan Stachyra (7mc)

+ Stanisława, Józef, Marian, Eugeniusz, Wanda, Jan, Stanisław, zm. z r. Żaków, Krystyna, Czesław zm. z r. Ozimków i Mućków

+ Zdzisław (Rśm), Ewa, Józefa, Franciszek zm. z r. Jabłońskich, Stanisław, Marianna, Jan zm. z r. Komstów

Czwartek – 31 maja

Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

+ Jan Szot (30R), Rozalia Szot, Paweł, Aniela, Józef, Jan, Anna, Feliks, Katarzyna, Tekla, Tomasz zm. z r Pomorskich i Szotów

Córka z Woj.Kol V

Za Parafian

+ Anna (9R), Jan, Andrzej, Bronisława, Józef, Agnieszka

zm. z r. Zawiślaków i Mirosławów

Piątek – 01 czerwca

+ Danuta Marcinkowska (9mc)

Poświęcenie pól

Sobota – 02 czerwca

+ Edward Mirosław (4mc)

+ Janina, Jan zm. z r. Mirosławów,

Feliksa, Władysław zm. z r. Jakóbczyków

Poświęcenie pól

IX Niedziela Zwykła – 03 czerwca

+ Kazimierz Banaszek

+ Helena, Kazimierz zm. z r. Wieczerzaków

+ Stanisław Pudło (8R)

+ Czesław Jędrej (16R) Stanisław, Grzegorz

6. Zapowiedzi przedślubne

8. Za półtora tygodnia 7 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii misje ewangelizacyjne „Źródło”, które trwać będą do niedzieli 10 czerwca. Misje te połączone są z peregrynacją krzyża trybunalskiego. Misje te odbywają się w każdej parafii naszej archidiecezji. W naszym dekanacie rozpoczeły się pod koniec maja. Były już w Babinie, obecnie odbywaja się w Matczynie potem w Palikijach, następnie w Wojciechowie, dalej w Łubkach i w pozostałych parafiach naszego dekanatu Przeżywając te misje będziemy sięgać do korzeni naszej wiary, dziękować za źródło chrzcielne. Treścią rekolekcji ewangelizacyjnych będzie przepowiadanie Słowa Bożego, głoszenie Chrystusa Zmartwychwstałego majacego za zadanie doprowadzić do osobistego spotkania z Panem Jezusem i podzielić się naszą wiarą z tymi , którzy odeszli od Chrystusa. Rekolekcje będą prowadzić ksiądz i osoby świeckie zwane ewangelizatorami. Nawiedzenie parafii przez krzyż rozpocznie się 9 czerwca i trwać będzie do 16 czerwca. W sobotę 16 czerwca będzie bierzmowanie. Wiecej szczegółów podamy w najbliższą niedzielę.

9. W przyszłą niedzielę bedą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na światynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Wąchały z Cyganówki. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 22 czerwca o godz. 7:00 oraz 16 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się...

Zmieniony ( 26.05.2018. )