03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dziewiąta Niedziela Zwykła 03 czerwca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Dziewiąta Niedziela Zwykła 03 czerwca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
02.06.2018.

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 czerwca 2018

1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Świętej popołudniowej będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Dzisiaj w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie

3.Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Po procesji poświęcenie pól. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

4. W czwartek, 7 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji do 4 ołtarzy poświęcenie wianków. O przygotowanie ołtarzy na czwartek proszę następujące miejscowości

a. Wojciechów

b. Romanówka

c. Maszki

d. Tomaszówka

+Krzysztof Mirosław (11-m-c), zakończenie

+Pawel Gagoś  (14m-c)

+Poświęcenie pól, Wojciechów Kol. I i Wojciechów Kol. V

05.06.

+Mieczysław Pomorski  (5m-c)

+Poświęcenie pól, Miłocin, Palikije, Stasin, domy przy drodze do Lublina

+Mariusz Sikora 11m-c)

7:00

+ Mariusz Kowalczyk (8m-c)

18:00

+ Marian Czępiński  (6r.)

Poświęcenie pól, Wojciechów wieś

+Marianna Kwiatkowska (6m-c)

+poświęcenie pól, Cyganówka, Gaj Stary i Nowy Gaj

Uroczystość Najświętszego

Serca Pana Jezusa

+Alina Mirosław (13 m-c)

7:00

+ Stanisława Postój (2m-c)

+Leszek Czępiński (5m-c)

+Janina Wieczerzak (8m-c)

Nabożeństwo pokutne i spowiedź

X Niedziela Zwykła

8:00

+Stanisław, Aniela, Stefan Sygnowscy, Bronisława, Józef Jędrej

8:00

+Wacław, Jan, Marek z Widomskich, Janusz, Józef, Regina z Walczaków, Adam Biały

9:30

+Wojciech Czerniec (10r.)Marianna (36r.), Stanisław (2r.)

9:30

+Stanisław Chęć (4r.), Józefa, Stanisław Chęć, Jan Marianna, Jan, Marianna z Kozaków

11:30

+Zofia, Józef, Marcjanna, Paweł, Rozalia, Jan z rodz. Gustynów, Wójtowiczów, Leszek Nagnajewicz

17:00

+Jan Mirosław (8r.) Jan Marianna z Mirosławów, Katarzyna, Czesław, Henryk z rodz. Gałatów

8. Zapowiedzi przedślubne

10. Jak już słyszeliśmy w tym tygodniu w czwartek rozpoczynamy misje ewangelizacyjne „Źródło”, które trwać będą do niedzieli 10 czerwca. Misje te połączone są z peregrynacją krzyża trybunalskiego. Przeżywając te misje będziemy sięgać do korzeni naszej wiary dziękować za źródło chrzcielne. W czasie tych ćwiczeń duchowych będziemy szukać odpowiedzi na pytania Dlaczego cierpię? Jaki sens ma moje życie? Co na to Pan Bóg? W czasie tych dni będziemy dzielić się naszą wiarą z tymi, którzy daleko odeszli od Chrystusa.  Rekolekcje będą prowadzić ksiądz Bartek Zwoliński i ewangelizatorzy świeccy. Nawiedzenie parafii przez krzyż rozpocznie się 9 czerwca i trwać będzie do 16 czerwca. W sobotę 16 czerwca o godz. 18:00 będzie bierzmowanie.

MISJE EWANGELIZACYJNE W WOJCIECHOWIE

Czwartek - 7 czerwca
godz. 9:30 - Msza Święta i kerygmat
godz. 18:00 - Msza Święta, kerygmat, procesja eucharystyczna i poświecenie pól