03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dziesiąta Niedziela Zwykła 10 czerwca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Dziesiąta Niedziela Zwykła 10 czerwca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
09.06.2018.

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 czerwca 2018

1. Niedziela dzisiejsza jest 10 niedzielą w ciągu roku. Przyszliśmy dzisiaj na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

Poniedziałek – 11 czerwca

Św. Barnaby

+ Tadeusz Wąchała (6mc)

+ Halina Woś (2mc)

+ Łukasz Dados (19mc)

Wtorek – 12 czerwca

Bł. Bpa Władysława Gorala, Kazimierza Gostyńskiego, Antoniego Zawistowskiego, Stanisława Mysakowskiego, męczenników

+ Regina Wąchała (4mc)

+ Edmund Mirosław (21mc) zakończenie

Dz. bł. w int. Milenki Madej w 1R urodzin z prośbą o Boże bł. opiekę M. B.

Środa – 13 czerwca

Św. Antoniego z Padwy

+ Zofia, Franciszek zm. z r. Michalczaków (34R), Jerzy Wolak

+ Jan Pomorski (27R)

+ Eugeniusz (8R), Wanda zm. z r. Żaków

+ Tomasz, Małgorzata, Józef, Władysława, Stanisław, Zofia, Kazimierz, Czesław, Krystyna zm. z r. Mirosławów, Aleksander, Genowefa, Zuzanna, Krystyna zm. z r. Sągałów

Czwartek – 14 czerwca

Bł. Michała Kozala

+ Zbigniew Pierzchalski (6mc)

+ Helena Czępińska (6mc)

+ Anna, Józef, Tomasz zm. z r. Wojtaszków

+ Edward Filipi (1R)

Piątek – 15 czerwca

+ Helena Kociszewska (4mc) zakończenie

+ Stanisława Bednarczyk (4mc)

+ Kazimierz Iwaniak (9mc)

+ Kazimiera Wójtowicz (3R)

Sobota – 16 czerwca

+ Janina Pawłocik, Kazimierz, Tadeusz, Adam, Jan, Feliksa

zm. z r. Mućków

W int. BIERZMOWANYCH

+ Zofia Górniak (13R), Mieczysław, Jan, Marianna, Andrzej, Katarzyna, Władysław zm. z r. Górniaków i Twardowskich

XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca

+ Helena (5R), Bolesław (18R), Jan, Anna zm. z r. Michalczaków, Jan, Anna zm. z r. Sapałów, Marianna, Jan zm. z r. Piechów

+ Zofia (5R), Józef zm. z r. Poniatowski, Wanda Kowalczyk, Jan Nalewajko

Dziękczynna w int. Absolwentów w 50R ukończenia Szkoły Podstawowej w Wojciechowie z prośbą o Boże bł. i opiekę M.B. dla żyjących uczniów i nauczycieli oraz o wieczny odpoczynek dla zmarłych

+ Zofia, Józef zm. z r. Targońskich, za zmarłych z ich Rodzin

•  11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
•  12 VI – Bł. biskup Władysław Goral, Kazimierz Gostyński, Antoni Zawistowski i Stanisław Mysakowski kapłani i męczennicy.
•  13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
•  14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

4. W dniu wczorajszym w naszej parafii powitaliśmy kopię słynącego łaskami Krzyża Trybunalskiego, przy którym będziemy czuwać do najbliższej soboty.  W tym krzyżu zostały umieszczone relikwie Krzyża Świętego. Pochodzą one z bazyliki św. Piotra w Rzymie. To czuwanie przy krzyżu będzie każdego dnia. O godz. 18 Msza Święta i nabożeństwa okolicznościowe. Będziemy dziękować Bogu za dzieło odkupienia, za Jego wielką miłość okazaną nam na drzewie krzyża i prosić o miłosierdzie dla nas i całego świata. W sobotę o godz. 18:00 msza Święta w czasie której ks. Biskup Józef Wróbel udzieli młodzieży gimnazjalnej Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zachęcam do licznego udziału we Mszach Świętych i w czuwaniu przy krzyżu Jezusa Chrystusa.

5. W dniu dzisiejszym kończą się misje ewangelizacyjne. Przez 4 dni mieliśmy okazję uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych. Słuchać Słowa Bożego uczestnicząc we Mszy Świętej w katechezach,  w świadectwach ewangelizatorów. Mieliśmy też okazję przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Pragnę serdecznie podziękować ekipie misyjnej na ręce ks. Bartka Zwolińskiego.

Zmieniony ( 09.06.2018. )