03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzynasta Niedziela Zwykła 1 lipca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzynasta Niedziela Zwykła 1 lipca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
01.07.2018.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 lipca 2018

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy  piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15:00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu koronką do Miłosierdzia Bożego. O 16:15 spowiedź święta, o 17:00 Msza Święta. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00 i nabożeństwo pierwszosobotnie

3. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 17:00.

4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

6. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

•  3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
•  6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.

7. Intencje mszalne

8. Zapowiedzi przedślubne

9. Prasa katolicka.

10. Serdecznie dziękuję za ofiary przeznaczone na zaplanowany chodnik z kostki na cmentarzu. W ubiegłym tygodniu zostało zebranych 5370 złotych. Złożyło na ten cel 70 osób.

11. Komunikat Metropolity Lubelskiego