03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piętnasta Niedziela Zwykła 15 lipca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Piętnasta Niedziela Zwykła 15 lipca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
15.07.2018.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 lipca 2018

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. 1 i 2 sierpnia planowana jest pielgrzymka autokarowa dwudniowa do sanktuariów maryjnych Gietrzwałdu i św. Lipki a także do Stoczka Warmińskiego i Kętrzyna. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej

4. 3 sierpnia wyruszy z Lublina do Częstochowy 40 pielgrzymka piesza. Zapisy w kancelarii parafialnej do 25 lipca.

+Kazimierz Iwaniak (10 m-c)

+Stanisława Bednarczyk (5 m-c)

+Tadeusz , Marian, Kajetan, Józefa, Krystyna,  Irena, Zofia z rodz. Mirosławów

17.07.

+Wiesław Wolak  (13m-c)

+ Janina Mirosław (11m-c)

+ Marian (4r.), Adela, Stanisław z rodz. Iwaniaków, Helena (4r.), Józef, Czesława, Jan, Barbara z Włodarczyków, Janina, Jan, Aleksander z r. Dekundy zm. z rodz. Karbowniczków

+Zofia, Michał, Stanisław z rodz. Mirosławów

+ Tadeusz Stasiak (4m-c) zakończenie

+ Irena Grzybek (30 dzień po śmierci)

+Marian Mirosław (7r.)

+Maria Bednarczyk  (7 m-c)

+Józefa Rynkowska (6m-c)

+Stanisław Wąchała (2m-c)

+Jan Kołodziejczyk

+Czesław Wąchała

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Czesława Moroza w 80 r. urodzin

+Czesław Węgorowski (31r.) Józefa Węgorowska (6m-c)

+Janusz Walczak (14m-c)

Ślubna Magdalena Kowalska i Mariusz Kłodnicki

Dziękczynno - błagalna w 10r. ślubu Doroty i Rafała Mirosławów

Dziękczynno – błagalna w 40 r. slubu Danuty i Romana Czernieców

XVI Niedziela Zwykła

+Ewa(r.), Zdzisław, Józefa, Franciszek z Jabłońskich, Stanisław Marianna, Jan z Komstów

+Józef i Józefa z Jośków

Dziekczynno – błagalna w 18r. UrodzinAleksandry Bogusz z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i o opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

+Zofia, Bplesław , Henryk, Jan z Miareczków

6. Zapowiedź przedślubna

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świetej odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii. Ofiary w tym dniu z racji błogosławieństwa pojazdów będą przeznaczone na MIVA POLSKA czyli pomoc misjonarzom na środki transportu. Akcja św. Krzysztof 1gr. za 1km. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za bezpieczne przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjinarzom w zakupie srodków transportu.

9.  Serdecznie dziękuję za ofiary przeznaczone na wykonywany chodnik z kostki brukowej na cmentarzu. Do tej pory złożono 16.000 zł. Ofiary te były składane przez miesiąc. Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać” Brakuje nam jeszcze 24.000. Zwracam się z prośbą o dalsze ofiary. aby nie skracać długości tego chodnika. Planowana długość ma wynieść około 150 metrów bieżących.

10. W ostatnim tygodniu odbyły się 2 pogrzeby. Pogrzeb śp.  Stanisławy Pomorskiej i Wiesława Ceglarza. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Stanisławy zostanie odprawiona  3 sierpnia o godz.7:00, oraz 7 intencji miesięcznych natomiast za dusze śp. Wiesława 4 sierpnia o 7:30 i 1 intencja miesięczna od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się...

Zmieniony ( 15.07.2018. )