03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szesnasta Niedziela Zwykła 22 lipca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Szesnasta Niedziela Zwykła 22 lipca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
22.07.2018.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 lipca 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy XIX Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świetego niesiemy Chrystusa”. Dziś po Mszach Świetych błogosławienie pojazdów. Prosimy w nim, aby św. Krzysztof – patron kierowców wypraszał spokojne podróżowanie i szcześliwy powrót do domu. Pamiętajmy również przy tej okazji o roztropności na drodze i trzeźwości za kierownicą. Przy okazji poświecenia pojazdów zbieramy ofiary na akcję MIVA: „Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”. Ofiary przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy.

3. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących.

4. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

•  23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
•  24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
•  25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
•  26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

+Tadeusz Jędrej (17 m-c)

+Henryk Mirosław (10 m-c)

+Leokadia, Piotr, Bogusław za wszystkich zmarłych z rodz. Czępińskich i Michalczaków, Marianna i  Ignacy Nalewajko

24.07.

+Czesław Filipiak  (6m-c)

+ Józef, Helena Bieniek, Franciszka, Jan Sosnowscy, Władysław, Anna Przepiórka

+ Marian  Czępiński (18r.)

Żona

+Stanisław Walczak (23r.), Janina, Marian Pyź, Aleksander Depta, Władysław Janina

+ Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla ks. Krzysztofa  z racji imienin

+Stanisław, Marianna, Edward, Stefania z Mirosławów, Anna, Kazimiera, Józef ze Szlachetków