03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Siedemnasta Niedziela Zwykła 29 lipca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Siedemnasta Niedziela Zwykła 29 lipca 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
28.07.2018.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 lipca 2018

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

4. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 16:15. O godz. 17:00 Msza Święta. O 15:00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu Koronką do Miłosierdzia Bożego Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.

5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za kapłanów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya. Msz święta o godz. 17:00 i nabożeństwo do Matki Bożej.

•  31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
•  1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
•  4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

+Sylwester Ptasiński (11 m-c)

+Jacek Żydek (10 m-c)

+Władysław, Krystyna, Aniela, Jan z rodz. Guzów, Stanisław, Zuzanna z rodz. Mirosławów i Czępińskich

31.07.

+Stanisław  (40r.), Marianna, Andrzej ze Stachyrów

+ Marian Czerniec (2m-c)

+ Zygmunt Żydek (4r.), zm. z rodz. Żydków, Nagnajewiczów i Mirosławów

+Edward Nowak (22r.),

+Zofia, Wanda Zawada (4r.), Irena Tomidaj

+ Edward Mirosław (6m-c)

+Danuta Marcinkowska (11m-c), zakończenie

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Lucyny i Jerzego Kowalskich w 36 r. ślubu

+Stanisława Pomorska (30 dzień po śmierci)

+Marian Czerniec

Teresa i Zenon Chęć

+Barbara Mirosław (11r.), Stanisław, Zuzanna, Stefan , Marianna z Chyłów

Marian

+Mieczysław Pomorski (7m-c), zakończenie

+ Wiesław Ceglarz (30 dzień po śmierci

Dziękczynno – błagalna w 18r. urodzin Konrada Deca

XVIII Niedziela Zwykła

+Stanisław Piech (5r.) Edward Woźniak (4r.)

+Józef i Józefa Kowalczyk, Edward  Twardowski

Dziękczynno – błagalna w 25 r. ślubu Marzeny i Zbigniewa

+Marian (3r.), Janina (16r.),  zm. z rodz. Kowalczyków, Grzywaczów, Czępińskich

7. Zapowiedź przedślubna

8. Prasa

9. 1 i 2 sierpnia  udajemy się w pielgrzymce autokarowej do sanktuarium w Gietrzwałdzie i św. Lipki oraz Stoczka Warmińskiego i Kętrzyna. Wyjazd 1 sierpnia we środę o godz. 5 rano. Osoby, które zadeklarowały swój wyjazd proszone są aby przybyły na godz. 5:00 na parking przy kościele. Proszę zabrać ze sobą śpiewniki, modlitewniki,  różaniec oraz  lekarstwa.

10. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary przeznaczone na wykonany chodnik z kostki brukowej na cmentarzu w ubiegłym tygodniu zostało zebranych 2590 złotych . Złożyło na ten cel 35 osób. Do tej pory przez 2 miesiące złożyło  ofiary 240 rodzin naszej parafii na 850. oraz spoza parafii złożyło na ten cel 30 osób. Przy tej okazji pragnę poinformować o kradzieży. Ukradziono kilka metrów kwadratowych kostki brukowej 30 pustych palet i trochę obrzeży czyli krawężników.
Zaskakuje ta kradzież zwłaszcza kradzież palet, które po kostce trzeba zwrócić. Nie wiem czy jest możliwość ich sprzedania przez złodzieja. Jeżeli na opał to niewiele z tego jest zysku, natomiast dla nas  strata  jest duża, gdyż palety są brane w zastaw. Brak ich zwrotu sprawia, że trzeba pokryć koszty. Za trzydzieści palet trzeba zapłacić ponad 1000 złotych.

11. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać odpust w naszej parafii ku czci św. Kajetana.

Zmieniony ( 29.07.2018. )