03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Osiemnasta Niedziela Zwykła 5 sierpnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Osiemnasta Niedziela Zwykła 5 sierpnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
05.08.2018.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2018

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. Przyszła niedziela 12 sierpnia będzie drugą niedzielą miesiąca. W naszej parafii w tym dniu przypada Uroczystość odpustowa ku czci św. Kajetana. W przeddzień odpustu w sobotę 11 sierpnia planujemy na cmentarzu odmówić rożaniec i odprawić Mszę Świetą za naszych zmarłych. Różaniec o godz. 17:00. Po różańcu odprawimy Mszę Świetą. Gdyby było bardzo gorąco to różaniec i Mszę Świetą odprawimy w kościele.  Natomiast w niedzielę w Uroczystość Odpustową porządek Mszy Świetych tak jak w każdą niedzielę z tą jednak różnicą ze suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12:00. W czsie sumy będzie możliwość przyjęcia oleju św. Kajetana. Zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w procesji o godz. 12:00. Tradycyjnie liczę na obecność orkiestry, strażaków, Legion Maryi, Akcję Katolicką, członków kółek różańcowych, ministrantów, kobiet w strojach regionalnych, dzieci pierwszokomunijnych (dziewczynki do sypania kwiatków w czsie procesji, chłopców do niesienia różańca).

•  8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
•  9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
•  10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
•  11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

+Alina Miroslaw (15 m-c)

+Stanisław (14r.), Marianna, Józef Mirosław zm. z rodz. Mirosławów i Bieleckich

+Wiesław i Bożena Wolak

+Mariusz Sikora (13 m-c)

+ Marianna Kwiatkowska (8 m-c)

+ Halina Woś (4 m-c)

+Janina Wieczerzak (10 m-c)

+Janina, Józef Mirosław, Józefa ,  Józef , Zdzisław i Jan Czyżewscy, Stanisław Żaba, Leokadia Rola

Dziękczynno-błagalna w 85r. urodzin Henryka Trojanowskiego z prośbą o Boże błogosławieństwo  o dar zdrowia i opiekę Matki Bożej

+Mariusz Kowalczyk (10m-c)

+Stanisława Postój (4m-c)

+Łukasz Dados (21m-c)

+ Roman, Józef, Tadeusz, Bogusław, Katarzyna z rodz. Niedzielów

+ Tadeusz Wąchała (8m-c)

+Zuzanna Mirosław ( imieninowa)

+Leszek Czępiński (7m-c)

+ Ryszard Postój (4m-c)

Ślubna Monika Szewczyk i Michał Stelmach

+W intencji zmarłych  z naszych rodzin i pochowanych na naszym cmentarzu grzebalnym

+ Stanisława i Stanisław Chudzik, Weronika, Pawel Woś, Bronisława i Jan Goc

Odpust ku czci św. Kajetana

+Władysław, Stanisława, Bogusław, Edward z Krzysiaków Zdzisław, Janina z Postojów

+Jadwiga i Jan Węgorowscy

W intencji parafian

+ Czesław (13r.) Julianna, Marian, Józef z Bednarczyków, Marianna, Władysław z Kowalczyków

5. Zapowiedź przedślubna

7. W ubiegłym tygodniu pielgrzymowaliśmy do Gietrzwałdu, św. Lipki i Stoczka Warmińskiego. W pielgrzymce brało udział 50 osób. Z tej okazji pielgrzymi złozyli ofiarę na potrzeby Kościoła w kwocie 500 zł. Składam serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Pragnę podziękować za ofiary na chodnik z kostki brukowej na cmaentarzu. W ubiegłym tygodniu zostało zebranych 3190 złotych. Złożyło na ten cel 29 rodzin.

9.W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Alicji Turek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 28 sierpnia o godz. 7:30 i jedna intencja miesięczna od uczestników pogrzebu

Zmieniony ( 11.08.2018. )