03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Niedziela Zwykła 19 sierpnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Niedziela Zwykła 19 sierpnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
18.08.2018.

XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza Ewangelia stanowi najważniejszą, finałową część mowy Jezusa o chlebie życia, która stanowi komentarz do cudu rozmnożenia chleba. Jezus objawia ukryty sens tego znaku. Wskazuje na siebie jako prawdziwy chleb z nieba, który – gdy jest przyjmowany – daje życie, w przeciwieństwie do ludzkich starań o osiągnięcie zbawienia. Czy mam świadomość realnej obecności Boga w Eucharystii? Czy często przystępuje do Komunii Świętej?

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które włączyły się w uroczystość Odpustową: osobom z grup modlitewnych naszej parafii, Paniom w strojach regionalnych, osobom niosącym feretrony i chorągwie, pocztom sztandarowym i orkiestrze strażackiej, Służbie Liturgicznej, Panom Kościelnemu i Organiście.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywali dożynki parafialno-gminne. Podczas Mszy św. sprawowanej przy Wieży Ariańskiej o godzinie 13:00, będziemy dziękowali za tegoroczne zbiory i prosili o Boże błogosławieństwo dla rolników i ich rodzin.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- 20 sierpnia wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
- 21 sierpnia św. Piusa X papieża
- 22 sierpnia wspomnienie NMP Królowej
- 24 sierpnia św. Bartłomieja Apostoła. Odpust w Niedrzwicy Kościelnej. Ks. Proboszcz zaprasza na sumę, która rozpocznie się o 12:00.
- 26 sierpnia M. B. Częstochowskiej. Odpust w Borzechowie. Suma o 12:00.

Poniedziałek – 20 sierpnia – św. Bernarda

+ Józefa Rynkowska (7mc)

+ Stanisław Wąchała (3mc)

+ Henryk Mirosław (11mc)

Wtorek – 21 sierpnia – św. Piusa X

+ Józefa Węgorowska (7mc)

+ Edward, Zofia, Małgorzata zm. z r. Nagnajewiczów, Marcin, Jan zm. z r. Stefaniaków, Marianna, Jan zm. z r. Stefanków, Tomasz Malicki

+ Janina Mirosław (1R)

Środa – 22 sierpnia – NMP Królowej

+ Zofia (3R), Józef zm. z r. Putowskich

+ Janusz Walczak (15mc)

+ Józef Jędrej (2R), Wacław, Helena zm. z r. Jędrejów

Czwartek – 23 sierpnia

+ Tadeusz Jędrej (18mc)

+ Janina Mirosław (2R)

+ Dariusz (7R), Jan (3R), Stanisław (3R) zm. z r. Kucabów

Piątek – 24 sierpnia – św. Bartłomieja

+ Czesław Filipiak (7mc)

+ Władysław (Rśm), Marianna zm. z r. Wosiów i Czernieców

+ Jan Wolak

Sobota – 25 sierpnia

+ Zofia (1R), Henryk zm. z r. Chemperek

Dz. bł. z racji 18R urodzin Joanny Nowak z prośba o Boże bł. opiekę M.B. i dary Ducha Św. w dorosłym życiu

Dz. bł. w 10R ślubu Magdaleny i Marcina Wartaczów z prośbą o Boże bł. opiekę M.B. i św. Józefa dla całej Rodziny

Niedziela – 26 sierpnia – M. B. Częstochowskiej

+ Marianna, Bronisław zm. z r. Kowalczyków

+ Władysław 33R, Aniela zm. z r. Wójcików

+ Kajetan 25R, Aniela, Józefa, Wojciech zm. z r. Mućków,

Józefa, Michał zm. z r. Wieczerzaków,

Helena, Paweł, Jan zm. z r. Czernieców, Józef Jędrej

Dziękczynna za tegoroczne plony (Dożynki przy wieży)

+ Tadeusz, Janina zm. z r. Jędrejów

6. W dniach 25 IX – 02 X organizowana jest pielgrzymka z Niedrzwicy Kościelnej do Medjugorie.

7. W przyszłym tygodniu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na przybory szkolne dla dzieci. Akcji pod nazwą: „Tornister pełen uśmiechu” patronuje Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

8. Prasa katolicka:
- z Gościa Niedzielnego: „Rozstrzelajcie mnie na końcu” świadectwo o ks. Francisco González de Córdova, „Zmiana na gorsze” o zmianach w ordynacji
wyborczej do PE, „Rolnik sam w dolinie” o sytuacji w rolnictwie, „Nad obcym niebem” o filmie „303. Bitwa o Anglię” i wywiad z reżyserem.
- z Niedzieli: „Wdzięczny, czyli bogaty”, „Na rzecz niepodległości”, „Tu niebo dotyka ziemi”.

Zmieniony ( 18.08.2018. )