03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 9 września 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 9 września 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
08.09.2018.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 września 2018

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

4. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

Poniedziałek – 10 września

+ Mariusz Kowalczyk (11mc)

+ Stanisława Postój (5mc) – zakończenie

+ Leszek Czępiński (8mc)

Wtorek – 11 września

+ Tadeusz Wąchała (9mc)

+ Jan Jędrej (19R), Grzegorz, Feliksa, Władysław, Marianna      zm. z r. Mirosławów i Jędrejów

+ Marianna Pomorska (9R),

zm. z r. Filipiaków, Pomorskich i Kępków

Środa – 12 września

+ Stanisława Bednarczyk (7mc)

+ Małgorzata, Natalia, Michał, Franciszka

zm. z r. Kołodziejczyków

+ Halina Woś (5mc)

Czwartek – 13 września – św. Jana Chryzostoma

+ Regina Wąchała (7mc)

+ Marian Dados (30 dz. po śm.)

+ Łukasz Dados (22mc) – zakończenie

Piątek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

+ Helena Czępińska (9mc)

+ Marian, Janina, Stefania, Stanisław zm. z r. Pazurów

Sobota – 15 września – NMP Bolesnej

+ Kazimierz Iwaniak (1R)

+ Tadeusz Kołodziejczyk (10R)

Dz. bł. w 10 R ślubu Anny i Marka Juścińskich z prośbą o Boże bł., opiekę M.B. i św. Józefa dla całej Rodziny

XXIV Niedziela – 16 września

+ Wacława, Jan zm. z r. Marczyńskich, Michał Gryszko

+ Genowefa Jędrej (6R)

Dz. bł. w 18 R urodzin Julii Jośko z prośbą o Boże bł. opiekę M.B. i Dary Ducha Świętego w dorosłym życiu

+ Irena Tomidaj (urodzinowa)

6. Zapowiedzi przedślubne

•  13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
•  15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

8. Sześcioletnia formacja seminaryjna służy odpowiedniemu przygotowaniu alumnów do kapłaństwa. Opiera się na 4 zasadniczych elementach: formacji ludzkiej, duchowej, intelektualnej i duszpasterskiej. W ramach formacji duszpasterskiej siedmiu alumnów po czwartym roku studiów w naszym seminarium odbywają praktyki w różnych parafiach naszej archidiecezji. Również i nasza parafia otrzymała alumna. Praktykę duszpasterską w naszej parafii w miesiącu wrześniu odbywa alumn Marek Kuś z Lublina.
Serdecznie witamy w naszej parafii i życzymy owocnych natchnień Ducha Świętego i pięknego czasu parafialnej formacji.

9. W najbliższy czwartek po Mszy Świętej o godz. 17.00 w sali katechetycznej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas III – ch przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłym roku.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na chodnik na cmentarzu. Od 02 września wpłynęło 350 złotych od 5 rodzin.

Zmieniony ( 08.09.2018. )