03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 16 września 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 16 września 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
15.09.2018.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 września 2018

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

4. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy w dniu ich patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 17:00.

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

6. Od przyszłej niedzieli 23 września. Msza Święta z udziałem dzieci ze szkół podstawowych o godz. 11:30. Katecheza w tym dniu dla dzieci o godz. 11:15 zwłaszcza dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świetej. Prosimy  rodziców o troskę i zaangażowanie się aby dzieci mogły uczestniczyć w tej formacji duchowej.

•  18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
•  20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
•  21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Poniedziałek – 17 września

+ Wiesław Wolak (15mc)

+ Józefa Rynkowska (8mc)

+ Irena Grzybek (3mc)

Wtorek – 18 września – św. Stanisława Kostki

+ Maria Bednarczyk (9mc)

+ Stanisław Wąchała (4mc)

Środa – 19 września

+ Janusz Walczak (16mc)

+ Bronisława, Franciszek zm. z r. Jakóbczyków, Michał, Helena zm. z r. Plisów, zm. z r. Jakóbczyków

+ Helena, Alojzy zm. z r. Rynkowskich,

Jan, Marianna, Zofia zm. z r. Palaków

Czwartek – 20 września –

św. Andrzeja Kim Taegona i Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy

+ Józefa Węgorowska (8mc)

+ Irena, Józef zm. z r. Hetmanów, Józef, Józefa zm. z r. Kucabów, Marian, Jan zm. z r. Tomaszewskich zm. z r. Hetmanów i Sapałów

Piątek – 21 września – św. Mateusza

+ Czesław Filipiak (8mc)

+ Marianna, Władysław zm. z r Matrasów

Sobota – 22 września

+ Tadeusz Jędrej (19mc)

+ Krzysztof Szot 3R, Bronisława Prażmo,

Feliksa, Stanisław zm. z r. Mazurów

+ Bolesław (19R), Janina, Eleonora, Julia, Antoni zm. z r. Gębalów, Jadwiga, Franciszek zm. z r. Putowskich,

Leokadia, Aleksander zm. z r. Kłodów

XXV Niedziela – 23 września

+ Czesława (5R), Henryk Muciek-Szewczyk,Maria, Stanisław zm. z r. Czępińskich

+ Wacław, Tadeusz, Marianna, Stanisław

zm. z r. Jędrejów i Tomczyków

+ Czesława, Tadeusz zm. z r. Plutów

+ Bogusława, Marian zm. z r. Wójtowiczów

8. Zapowiedź przedślubna

10. Skladamy serdeczne „Bóg zaplać za ofiary przeznaczone na chodnik na cmentarzu. Od 9 września wpłynęło 720 złotych.

11. Dzisiaj po Mszach Świetych zbierane są ofiary  do puszek na „Fundusz  Ewangelizacji”

12. W dniu dzisiejszym o godz. 13:30 odbędzie się pogrzeb śp. Henryka Trojanowskiego  z Palikij.

Zmieniony ( 15.09.2018. )