03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 30 września 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 30 września 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
29.09.2018.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  30  września 2018

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc „Kto nie jest przeciwko nam ten jest z nami". Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

3. Rozpoczynamy od jutra miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczorowej o godzinie 17:00, natomiast w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszy czwartek przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się dla niego o obfite łaski. W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta o godz. 17:00. Spowiedź o 16:30. Natomiast wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o 15:00. Zachęcam do modlitwy adoracyjnej (Koronki do Miłosierdzia Bożego o 15:00, Różańca o 16:30). Po Mszy Świętej nie będzie nabożeństwa różańcowego gdyż różaniec wcześniej będzie odmówiony.  Kościół wzywa wiernych do szczególnej czci Najświętszego Sakramentu, do adoracji. Cud Eucharystyczny  w Sokółce w 2008 roku jest dla nas znakiem wzywającym do szczególnego kultu Eucharystii.

5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o 17:00. Następnie różaniec i modlitwy do Niepokalanego Serca NMP.

6. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa w procesji różańcowej po Wojciechowie po Mszy Świętej o godz. 17:00.

+Stanisław Marianna, Józef z Mirosławów, Zofia, Paweł z Bieleckich, Beata Wilczyńska

+Bogdan, Bronisław, Michał, Antoni, Zofia, Barbara, Karolina z Mirosławów zm. z rodz. Kowalczyków i Gorgolów

+Stanisław Mirosław, Zofia, Michał, Katarzyna, Andrzej z Tomczyków i Mirosławów

Dziękczynno-błagalna w 18r. urodzin Natalii Sygnowskiej

+Edward Mirosław (8m-c)

+Stanisław, Roman, Katarzyna, Michał z Mirosławów

+Maria, Jan z Hetmanów, Wiesława i Stanisław z Więckowskich

+Janina (2r.),Wacław (27r.) z Żydków

+ Jan, Zofia, Edward,Kajetan, Agnieszka,Józef, Aniela z rodz. Mirosławów i Jędrejów

+Stefania, Józef z Żydków, Bogusław Niedziela, zm z rodz. Żydków, Sieńków, Niedzielów, Wojtaszków

+ Alina Mirosław (17m-c)

+Mariusz Sikora (15m-c)

+Marianna Kwiatkowska (10m-c)

+Stanisława Pomorska  (3m-c)

+ Anna, Leon, Maria, Helena, Józef z Gajowiaków

+Jan, Stefania Mirosław, Zofia Czerniec i dusze w czyśćcu cierpiące

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo, o zdrowie dla Bogdana Walczaka  w 70 r. urodzin

XXVII NIEDZIELA ZWYKLA

+Maria Piech

+Stanisław Wąchała (r.ś.) zm. z rodz. Wąchałów

+Janina Nagnajewicz (6rś.) i zm. z rodz. Nagnajewiczów

+ Henryk Czajkowski (3rś.), Leokadia i Jan z Czajkowskich, Aniela i Bronisław z Węgorowskich

•  w poniedziałek, 1 października – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, żyjąca w XIX wieku francuska zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;
•  we wtorek, 2 października – święci Aniołowie Stróżowie. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają;
•  w czwartek, 4 października – święty Franciszek z Asyżu, żyjący w XIII wieku założyciel zakonu franciszkanów i klarysek, autor znanej modlitwy o pokój, w której prosi się, by Bóg uczynił z nas narzędzia pokoju;
•  w piątek, 5 października – święta Faustyna Kowalska, żyjąca w XX wieku apostołka Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary w wysokości 500 złotych na chodnik z kostki brukowej na cmentarzu. Ta ofiara została złożona prze 5 rodzin.

10. Komunikat Ks. Arcybiskupa

11. Społeczność wsi Szczuczki, Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie i Proboszcz Parafii Łubki zapraszają na uroczyste obchody 79 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach 7 października na godz. 10:30 przy Kapliczce – Pomniku Pomordowanych.

12. Ks. Marek Gątarz – Dyrektor Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Nałęczowie zwraca się z prośbą do naszej parafii o pomoc w postaci płodów rolnych, warzyw (ziemniaków marchwi, buraków ćwikłowych, cebuli, kapusty i innych) a także zboża (pszenicy i żyta). Podzielmy się tymi płodami na tyle na ile nas stać. Płody rolne można będzie składać w stodole.

13. W ubiegłym tygodniu silna burza naruszyła drzewo stary klon znajdującym się na placu przykościelnym. Oberwał się gruby konar i uderzył w figurkę Matki Bożej Bolesnej, w wyniku tego uderzenia część górna figurki została zniszczona. Drzewo jest niebezpieczne, ponieważ jest w złym stanie i może runąć. Dlatego jest zabezpieczone pasami, a teren przy drzewie jest oznaczony taśmą biało-czerwoną aby nie wchodzić blisko drzewa. To drzewo jest zabytkiem. Złożyłem u konserwatora zabytków wniosek o usunięcie całkowite tego drzewa. Ale o tym zadecyduje specjalna komisja konserwatora zabytków. Na razie czekamy na przyjazd komisji i na wydanie pozwolenia na usunięcie tego drzewa.

14. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Filipiak lat 92 pochodzącej z Tomaszówki a ostatnio przebywała w domu opieki w Lublinie. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 25 października o godz. 7:00 oraz 4 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Dzisiaj o godz. 13:30 pogrzeb śp Ryszarda Jędreja lat 65 z Gaju Starego.

Zmieniony ( 07.10.2018. )