03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 7 października 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 7 października 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
07.10.2018.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 października 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej  modlitwie różańcowej w dni powszednie w kościele po Mszy Świętej o godz. 17:00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 17;00 uczcimy Matkę Najświętszą Różańcową  podczas nabożeństwa w procesji różańcowej po Wojciechowie. Prosimy z zabranie ze sobą świec i lampionów.

3. W przyszłą niedzielę po raz 18-ty będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Z racji Dnia Edukacji Narodowej w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz.11:30 modlić się będziemy w intencji  nauczycieli czynnych i emerytów, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

Poniedziałek – 08 października

+ Janina Wieczerzak (1R)

+ Tadeusz Tomaszewski, Maria, Stanisław zm. z r. Kamolów

Wtorek – 09 października

+ Mariusz Kowalczyk (1R)

+ Leszek Mirosław (1R)

Środa – 10 października

+ Leszek Czępiński (9mc)

+ Stanisława Cieślik (2R), Jan

Córka

+ Anna, Czesław, Roma, Marianna, Jan zm. z r. Czernieców, Marianna, Władysław zm. z r. Kowalskich

Czwartek – 11 października

+ Tadeusz Wąchała (10mc)

+ Marian Dados (2mc)

+ Łukasz Dados (23mc)

+ Krzysztof Piech (9R), Helena, Władysław zm. z r. Marków

Piątek – 12 października

+ Julian, Genowefa, Maria, Jan zm. z r. Wąchałów, Jadwiga, Franciszek zm. z r. Putowskich Bronisława, Serafin zm. z r. Borkowskich

+ Janusz Marek (30 dz. po śm.)

+ Halina Woś (6mc)

+ Ryszard Jędrej (2R), zm. z r. Jędrejów i Tomaszewskich

Sobota – 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego

+ Henryk Trojanowski (30 dz. po śm.)

+ Helena Czępińska (10mc)

+ Zbigniew Pomorski, Stanisława, Andrzej zm. z r. Pomorskich, Zofia, Józef zm. z r. Czernieców, Halina Zemczak

+ Jan, Władysława, Maciej, Stanisława zm. z r. Czernieców, Natalia, Wojciech zm. z r. Mirosławów

XXVIII Niedziela – 14 października

„Dzień Papieski”

+ Stefania, Kajetan, Zdzisław zm. z r. Chudzików i Stachyrów

+ zm. z r. Grudniów, Banaszków, Wójcików i Kęckich

W int. nauczycieli i wychowawców

+ Tadeusz, Marianna zm. z r. Piechów, Władysław, Marianna zm. z r. Plutów

5. W najnowszej „Niedzieli” zachęcam do przeczytania artykułów: W 40 rocznicę wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II, Cele życiowe młodzieży oraz o pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczności Polskiej Wsi”, które odbyło się w Wąwolnicy. W „Gościu Niedzielnym”,  O różańcu – modlitwie także dla mężczyzn. Jest także zamieszczony na płytce film: „Sprawa Chrystusa” W najnowszym październikowym „Małym Gościu Niedzielnym" jest różaniec na rękę.

6. Pragnę serdecznie podziękować za 2 ofiary na kostkę brukową na cmentarzu w wysokości 300 zł. Dziękuję również za płody rolne i za zboże dla Domu Rekolekcyjnego w Nałęczowie. Jeszcze można przywieść i złożyć w stodole.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•  13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Jędreja. Msza Święta   w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 30 października o godz. 7.00 oraz 5 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 07.10.2018. )