07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Rocznica Poświecenia Własnego Kościoła 28 października 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Rocznica Poświecenia Własnego Kościoła 28 października 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
28.10.2018.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28 października 2018

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójjedynego Boga.

2. Nabożeństwo różańcowe w tych ostatnich dniach października o godz. 16:30.

3. W czwartek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku: w godzinach o 8:00, 9:30, 11:30. Natomiast na cmentarzu grzebalnym o 14:30. Ta Msza Święta zostanie poprzedzona różańcem, który odmówimy o godz. 14:00. Po Mszy Świętej o 14:30 procesja żałobna ze stacjami. Po procesji poświęcenie pomników. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

4. W piątek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele zostaną odprawione Msze Święte o godzinie 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 procesja żałobna z kościoła na cmentarz  grzebalny. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Najbliższy piątek będzie  pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą. O godz. 15:00   rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu koronką do Miłosierdzia Bożego.

5. W pierwszą sobotę miesiąca 3 listopada Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 17:00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

6. Przez cały listopad w niedzielę przed Mszami Świętymi będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar modlitwy wypominkowej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie możemy posługiwać się pustymi słowami i gestami.

Poniedziałek – 29 października

+ Tadeusz Jędrej (imieninowa)

+ Danuta (4R), Marian zm. z r. Mirosławów, Irena, Edward zm. z r. Gawlików

+ Jacek Żydek (13mc)

Wtorek – 30 października

+ Sylwester Ptasiński (14mc) – zakończenie

+ Ryszard Jędrej (30 dz. po śm.)

+ Aleksander, Irena, Maria, Józef zm. z r. Ozimków, Jan, Józefa zm. z r. Pomorskich, Tomasz Wojtaszko

Środa – 31 października

+ Marian Czerniec (5mc)

+ Marek Stachyra (10R), zm. z r. Pomorskich i Stachyrów

+ Irena, Henryk zm. z r. Nowakowskich, Feliksa, Wojciech zm. z r. Kowalskich

Czwartek – 01 listopada – Wszystkich Świętych

+ Bogusław Czępiński (6R)

+ Stanisław Mazurek (11R), Stanisław, Zuzanna zm. z r. Kowlaczyków, Stanisław, Cecylia, Zofia zm. z r. Mazurków

Za parafian

W intencji zmarłych pochowanych na cmentarzu

Piątek – 02 listopada – Wszystkich Wiernych Zmarłych

+ Henryk (13R), Małgorzata, Władysław, zm. z r. Lewtaków, Stefan, Barbara zm. z r. Sysków

+ Leokadia (18R), Henryk zm. z r. Walczaków, Maria, Stanisław zm. z r. Konarskich, Janusz Mirosław, Katarzyna, Feliks zm. z r. Bieńków

W int. polecanych w wypominkach

+ Zofia (6R) zm. z r. Mirosławów, Deptów i Szotów

Sobota – 03 listopada

+ Bolesław Czerniec (35R), Władysław, Jan, Barbara, Józef, Anna

+ Edward Mirosław (9mc) – zakończenie

+ Celina, Wiktoria zm. z r. Mirosławów

XXXI Niedziela – 04 listopada

+ Stanisław, Regina, Kazimierz zm. z r. Nakoniecznych

+ Bronisław Baranowski (10R)

+ Genowefa, Stanisław, Adam, Karolina zm. z r. Podlaskich, Karolina, Józef zm. z r. Stachyrów, Emilka Kandzierska

+ Maria, Władysław zm. z r. Masiaków, Marianna, Jan zm. z r. Kozaków

9. We wtorek planujemy sprzątać aleje kasztanową prowadzącą z kościoła na cmentarz grzebalny. Pracę rozpoczynamy od 9:30. Zwracamy się z prośbą o pomoc. Chętnych  zapraszamy z grabiami. Również prosimy o dwa pojazdy ciągnikowe z niskimi przyczepami lub wozami aby można było załadować liście i ich wywieźć.

10. Pragnę serdecznie podziękować Krzysztofowi Górniakowi za wykoszenie trawy na cmentarzu i Legionowi Maryi za uprzątnięcie liści wokół kościoła.

11. Dziękuję za ofiary w wysokości 200 zł na chodnik z kostki na cmentarzu. Ofiarę złożyło 2 osoby. W imieniu Polaków z Brześcia w Białorusi dziękuję za ofiary do puszek na sprzątanie polskich cmentarzy. Zebrano 1506 zł.

Zmieniony ( 27.10.2018. )