07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 11 listopada 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 11 listopada 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
11.11.2018.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 listopada 2018

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3. W przyszłą niedzielę po raz 10-ty będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Kościołów prześladowanych.

4.Intencje mszalne:

+Tadeusz Wąchała (11m-c)

+Dariusz Kolek (4r.)

+ Halina Woś (7m-c)

+Regina Wąchała (9m-c), zakończenie

+Jan Wąchała, Helena, Franciszek Jośko

+Janina, Marian, Zbigniew Czępińscy, Tadeusz, Jan Mirosław, ++ zmarłych z rodz. Plutów i Czępińskich.

+Helena Czępińska (11m-c)

+ Danuta (5r.), Stanisław, Marian, Rozalia, Maria Kołodziejczykowie

+Stanisław Mirosław (27r.)

Córka z Łęcznej

+Henryk Trojanowski  (2m-c)

+Hieronim (19r.), Marian Maciąg, Józefa, Józef, Jan Mirosław, Anna i Antoni Jóźwik

+Janusz Marek (2m-c)

+ Wiesława i Stanisław  z Więckowskich, Jan i Maria z Hetmanów

+Irena Grzybek (5m-c)

+ Kazimierz Iwaniak  (14m-c)

+Irena Maj (r.), ++zmarłych z rodz.  Michałków Janiszków i Mącików

+Wiesław Wolak (17m-c), Bożena Wolak  (4r.)

ślubna Katarzyna Mazurkiewicz – Mariusz Mirosław

Dziękczynno-błagalna w 20r. ślubu Anety i Tomasza Wąchałów

Dziękczynno – błagalna w 1r. ślubu dla Małgorzaty  i Marcina Zająców

+Stanisława, Antoni z Gustynów, Tomasz Wojtaszko

XXXIII NIEDZIELA ZWYKLA

+Stanisława i Stanisław z Rollów

+Wanda Kowalczyk (39r.), Zofia, Józef z Poniatowskich, Jan Nalewajko

+Janina Walczak (7r.) , Stanisław, Marian Pyź, Aleksander Depta

+Jan Sapała (23r.) ++zmarłych z rodz. Sapałów

6.  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie zapraszają w najbliższą sobotę 17 listopada  do hali widowiskowo-sportowej w szkole podstawowej w Wojciechowie absolwentów tej szkoły na Jubileusz 70-lecia szkoły podstawowej w Wojciechowie, uroczystość 100-lecia Oświaty oraz 20-lecie nadanie szkole imienia Stanisława Marusarza.
O 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta, a następnie po otwarciu uroczystości będzie akademia oraz wystąpienie zaproszonych gości.

•  12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
•  13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
•  17 XI  – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

7. Pragnę serdecznie podziękować za pracę na rzecz parafii. Najpierw dziękuję pracownikom Gok-u, Członkom Legionu Maryi, młodzieży szkolnej za uprzątnięcie liści z alei kasztanowej. Panu Piotrowi Kwiatkowskiemu, który użył swojego sprzętu za pomoc w uprzątnięciu organicznych segregowanych śmieci z cmentarza. Jeszcze raz pragnę podziękować, tym wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia uroczystości odpustowej ku czci św. Teodora.
Dziękuję za ofiary na chodnik z kostki brukowej na cmentarzu W ostatnim tygodniu wpłynęło 300 zł. Ofiary złożyło 3 osoby.

8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Mirosław z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 3 grudnia o godz. 17:00 oraz 10 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 11.11.2018. )