08.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Pierwsza Niedziela Adwentu 2 grudnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Pierwsza Niedziela Adwentu 2 grudnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
01.12.2018.
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. W drugim, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „W mocy Ducha Świętego”,

3. Szczególnym znakiem adwentowego czuwania niech będzie nasz udział we Mszach Świętych Roratnich ku czci NMP w dni powszednie o godz. 7:00.  Do licznego udziału w roratach zapraszam dzieci , młodzież i dorosłych Msze Święte będą poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6:40. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach z zapalonymi lampionami. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych choćby przez zakup świec Caritasu, które będzie można nabyć dzisiaj oraz w kolejne Niedziele Adwentu przed kościołem. Bedzie także możliwość nabycia kalendarzy i kartek świątecznych.  Pod koniec listopada obchodzone jest święto Cudownego Medalika Z tej racji członkowie Legionu Maryi dzisiaj po Mszach Świętych  rozprowadzają medaliki. NMP objawiając się św. Katarzynie Laboure powiedziała „Ci którzy nosić będą ten medalik po poświęceniu otrzymają wiele łask”.

4. W czwartek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o godz. 17:00. O godz. 15 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu Koronką do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od 16:30.

6. W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte  w naszej świątyni o godz. 7:00, 9:30 i 17:00.  Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.  Tradycyjnie w tym dniu zostaną pobłogosławione opłatki. Zwracam się z prośbą do radnych o rozniesienie poświęconych opłatków do poszczególnych rodzin naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• 3 XII -  św. Franciszek Ksawery (1506- 1552) , prezbiter
• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego

Poniedziałek – 03 grudnia – św. Franciszka Ksawerego

+ Andrzej Baran (imieninowa)

+ Krystyna Mirosław (30 dz. po śm.)

Wtorek – 04 grudnia

+ Janina Pawłocik, Kazimierz, Adam, Jan, Feliksa zm. z r. Mućków

+ Andrzej, Julia, Andrzej zm. z r. Caryków, Anna, Wawrzyniec, Jan, Stanisława, Julia, Katarzyna, Anna zm. z r. Gałanów, Kazimierz Gardias

Środa – 05 grudnia

+ Barbara Kędzierska (6R)

+ Alina Mirosław (19mc)

+ Marian Dados (4mc)

+ Łukasz Dados (25mc)

Czwartek – 06 grudnia

+ Helena (20R), Bolesław, Feliksa, Jan, Karolina, Józef zm. z r. Stachyrów

+ Marianna Kwiatkowska (1R)

Piątek – 07 grudnia – św. Ambrożego

+ Stanisława Pomorska (5mc)

+ Mariusz Sikora (17mc)

Sobota – 08 grudnia – Niepokalane Poczęcie NMP

+ Stefania, Jan, Aniela, Michał, Józefa, Stanisław, Stanisława, Paweł zm. z r. Zająców, Czępińskich, Szotów, Jusiaków

+ Stanisław Mirosław (2R)

+ Tadeusz Wąchała (1R)

II Niedziela Adwentu – 09 grudnia

+ Michał Karbowniczek  (31R)

+ Antoni, Helena, Rozalia, Michał zm. z r. Jędrejów, Janina, Stanisław, Edward, Anna zm. z r. Mirosławów

+ Zofia Lemińska (8R), Tadeusz Lemiński (2R)

Córka

+ Kazimierz (14R)

9. Prasa Katolicka

10. W imieniu Ks. Rektora WSD w Lublinie  składamy serdeczne Bóg  zapłać za ofiary na tacę na potrzeby Seminarium. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z zakupem figury Matki Bożej Bolesnej.

11. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodnik z kostki na cmentarzu w wysokości 620 zł. Ofiary złożyło 8 osób.

12. W dniu dzisiejszym o godz. 13:30 odbędzie się pogrzeb śp. Jana Czępińskiego z Maszek, natomiast jutro  o 13:00 Trockiego Mirosława z Miłocina.
Zmieniony ( 01.12.2018. )