07.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Adwentu 9 grudnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Adwentu 9 grudnia 2018 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
08.12.2018.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 09 grudnia 2018

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 7:00 poprzedzona śpiewem Godzinek o godz. 6:40. Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału wiernych  z zapalonymi lampionami.

3. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

4. W czwartek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

Poniedziałek – 10 grudnia

+ Mariusz Kowalczyk (14mc)

+ Leszek Czępiński (11mc)

Wtorek – 11 grudnia

+ Maria Ingrunt, Leokadia, Jan zm. z r. Zabiegłych

+ Maria, Kazimierz zm. z r. Szczupaczyńskich

Środa – 12 grudnia

+ Halina Woś (8mc)

+ Zbigniew Pierzchalski (1R)

Czwartek – 13 grudnia – św. Łucji

+ Wanda Łuka (9R) zm. z r. Seroków, Długokęckich i Łuków

+ Henryk Trojanowski (3mc)

Piątek – 14 grudnia – św. Jana od Krzyża

+ Helena Czępińska (1R) - zakończenie

+ Adam, Rozalia, Józefa, Stanisława

Córka Marianna

Sobota – 15 grudnia

+ Kazimierz Iwaniak (15mc)

+ Janusz Marek (3mc)

III Niedziela Adwentu – 16 grudnia

+ Edward, Marianna, Władysław zm. z r. Rybackich

Syn z Tomaszówki

+ Julianna (Rśm), Czesław, Marian, Józef zm. z r. Bednarczyków, Marianna, Władysław zm. z r. Kowalczyków, Irena, Henryk zm. z r. Nowakowskich, Wojciech Marczyński

Dz. bł. w 18R urodzin Mateusza Tarczyńskiego z prośbą o Boże bł., opiekę M.B. i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu

+ Tadeusz Czępiński, Feliks, Anna, Barbara, Katarzyna, Andrzej zm z r. Czępińskich i Tomczyków

• 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
• 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

7.  W ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia  rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w najbliższą niedzielę i trwać będą do wtorku 18 grudnia.
Rekolekcjom będzie przewodniczył Ks. Kazimierz Kuśmierz z Lublina.

8. W dzisiejszą i przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed kościołem będzie można nabyć świece wigilijne, kalendarze i kartki świąteczne.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodnik z kostki  na cmentarzu. Ofiarę złożyły 2 osoby w wysokości 200 zł.

10. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jana Czępińskiego z Maszek i Mirosława Trockiego z Miłocina. Msza Święta  w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Jana zostanie odprawiona 29 grudnia o godz. 7:00 oraz 7 intencji miesięcznych, natomiast za dusze śp. Mirosława 31 grudnia o godz. 7:00 i 2 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się...

11. Ogłoszenie Ośrodka pomocy Społecznej w Wojciechowie

Zmieniony ( 08.12.2018. )